Home Najdôležitejšie VIDEO Famózny Molčan cez 21. hráča sveta do finále v Lyone: Po vydretom prvom sete urobil zo zápasu “one man show”

Alex Molčan

LYON – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na turnaji v Lyone už do finále. V dnešnom semifinálovom dueli vyradil nasadenú štvorku Austrálčana Alexa de Minaura po setoch 7:6(2), 6:2.

Zápas bol od úvodu poznačený silným vetrom, ktorý hráčom robil obrovskú šarapatu, čo sa prejavilo sériou prelomených podaní na oboch stranách. Molčan na úvod stratil servis, no v šiestej hre brejkom vyrovnal na 3:3 a returny excelovali aj naďalej. Diváci boli svedkami štyroch brejkov v rade a slovenskému tenistovi sa až v jedenástom geme konečne podarilo udržať podanie čistou hrou. De Minaur v nasledujúcej hre odvrátil setbal, ale v tajbrejku dominoval fantastický Molčan, ktorý po 71 minútach prekvapivo viedol 1:0.

V druhom dejstve pôsobil mierne favorizovaný Austrálčan odovzdaným dojmom, slovenský tenista od stavu 1:1 získal štyri hry v rade a zaslúžene postúpil do finále, v ktorom narazí na víťaza zápasu medzi Britom Norriem a dánskym supertalentom Holgerom Runem.

Pre slovenskú jednotku pôjde o druhú finálovú účasť v tejto sezóne, v apríli neuspel na turnaji v Marakeši v boji o titul proti Davidovi Goffinovi z Belgicka.