Home Najdôležitejšie Famózny Líška katom favoritov v Bratislave: Už poriadne ani netrénujem, ale v tomto móde sa cítim lepšie

Famózny Líška katom favoritov v Bratislave: Už poriadne ani netrénujem, ale v tomto móde sa cítim lepšie

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Slovenský tenista Tomáš Líška sa prebojoval už do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Úspešný kvalifikant si vo štvrťfinále poradil s Čechom Robinom Staněkom 7:6(5), 6:3 za 101 minút.


V tajbrejku prvého setu prehrával dvadsaťtriročný Slovák 1:4, no piatimi vyhratými výmenami otočil na 6:4 a využil druhý setbal. V zápase si vypracoval štyri brejkbaly, dva z nich dokázal premeniť. Sám si podanie stratil iba raz. V súboji o postup do finále si zmeria sily s tretím nasadeným Maďarom Fabianom Marozsanom.

Pre Tomáša je to iba druhé singlové semifinále na profesionálnej úrovni medzi mužmi. Prvé si zahral ešte v roku 2017 v Antalyi. V Bratislave tento týždeň podáva veľmi dobré výkony a hrá uvoľnene.

Trénuje už len minimálne

“Áno, mám teraz väčšiu pohodu, lebo aktívne už nehrávam. Chodím iba na ligy a občas vybehnem na nejaký slovenský turnaj. Na seba už netrénujem, viac sa v súčasnosti venujem vedeniu detí. V minulosti som trénoval tri-štyri hodiny denne, teraz trénujem naozaj iba občas,” povedal na úvod Tomáš, ktorý svoju hru konzultuje s trénerom Jakubom Vašom. “V tomto móde sa cítim na kurte oveľa lepšie, pohodlnejšie, nemám žiaden stres. Viem si to takto lepšie užiť a preto sa mi teraz oveľa lepšie hrá,” vysvetlil možné tajomstvo úspechu Líška.Vo štvorhre mal na turnaji nastúpiť po boku Miloša Karola, ktorý sa však v kvalifikácii zranil a debla preto musel odrieknuť. “Je to škoda, na štvorhru som sa tešil ešte viac ako na dvojhru. Miloš nemôže hrať ani na Slávii. Do Žiliny už nejdem zasa ja, takže na Peugeot Tennis Tour 2021 by Kronreal si spolu nezahráme,” uzavrel Tomáš, ktorý práve s Milošom Karolom získal vlani dve deblové prvenstvá v rámci série PTT 2020 by Fortuna.

Zdroj: stz.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × two =