Home Najdôležitejšie Famózny Kovalík je po veľkej dráme v hlavnej súťaži: Po troch hodinách zdolal 251. hráča sveta

CAGLIARI – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do hlavnej súťaže na turnaji v talianskom Cagliari. Vo finále kvalifikácie zdolal domáceho Violu po vyrovnanom priebehu 7:6(3), 4:6, 7:6(4).

Kovalík nevstúpil do zápasu tou správnou nohou a rýchlo prehrával 0:2. V štvrtom geme dokázal kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 2:2. Následne však outsider zápasu získal tri hry v rade a zdalo sa, že prvý set sa stane korisťou skúseného Taliana. V deviatej hre odvrátil náš tenista 2 setbaly na vlastnom servise a po ďalšom brejku vyrovnal na 5:5. O osude prvého setu rozhodol až tajbrejk, v ktorom bol úspešnejší Kovalík a ujal sa vedenia v zápase.

V druhom sete obaja tenisti zlepšili podanie, ale 128. hráč sveta bol opäť tým hráčom, ktorý prišiel o prvý servis v sade. Kovalík dokázal podobne ako v prvom sete kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 3:3. Koncovka druhej sady patrila 33-ročnému Violovi, ktorý upravil stav zápasu na 1:1.

Dramatický tretí set

Tretí set priniesol obrovskú drámu. Za stavu 3:3 získal Kovalík náskok brejku a v deviatom geme mal na servise Violu dva mečbaly, ktoré nepremenil. Následne v ďalšej hre tvrdo pykal a Talian vyrovnal na 5:5. Podobne ako v prvom sete, aj tretiu sadu rozhodovala až skrátená hra, v ktorej bol opäť úspešnejší slovenský tenista a postúpil do hlavnej súťaže.