Home Najdôležitejšie Famózny Gombos po životnom výkone zničil favorizovaného Garína: Jeden stratený gem a jasný postup Slovenska!

Famózny Gombos po životnom výkone zničil favorizovaného Garína: Jeden stratený gem a jasný postup Slovenska!

by Roderik Pastier
Norbert Gombos

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti vedú v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC nad Čile 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa postaral Norbert Gombos, ktorý v súboji tímových jednotiek po výbornom výkone deklasoval Cristiana Garína 6:0, 6:1.


Gombos nastúpil proti Garínovi s cieľom odplatiť mu prehru z 1. kola grandslamocého US Open a podal excelentný výkon. V prvom sete trikrát prelomil podanie sedemnásteho hráča svetového rebríčka ATP a uštedril mu “kanára”. Gombos výborne podával, vo výmenách neustále tlačil súpera do defenzívy a na jeho konto pribúdal jeden winner za druhým. Čiľan nemal dostatok času na prípravu úderov a jeho pohyb po dvorci nebol ani zďaleka taký dobrý, ako v piatkovej dvojhre proti Alexovi Molčanovi.

Slovenskí reprezentanti oslavujú víťazstvo 3:1 v zápase 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v tenise (Foto: TASR – Martin Baumann)

Gombos bol v laufe, vychádzalo mu všetko, na čo siahol. V druhom i piatom geme druhého setu opäť zobral Garinovi servis a vybudoval si rozhodujúci náskok 5:0. Zverenec daviscupového kapitána Tibora Tótka mal ideálnu dĺžku úderov, nerobil takmer žiadne nevynútené chyby. V siedmom geme premenil po víťaznom forhende pri vlastnom servise hneď prvý mečbal a potvrdil, že mu rýchly bratislavský hard sedí.1. svetová skupina Davisovho pohára:
SLOVENSKO – Čile 3:1
Alex Molčan – Cristian Garín 2:6, 4:6
Norbert Gombos – Nicolas Jarry 6:3, 6:7 (5), 6:3
Filip Polášek, Igor Zelenay – Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera 6:1, 7:6 (4)
Gombos – Garín 6:0, 6:1

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − fourteen =