Home Najdôležitejšie Famózna Kužmová: S belgickou favoritkou odvrátila setbaly a udržala Slovensko v hre!

Viktória Kužmová, Matej Lipták

GLASGOW – Slovenské tenistky vedú v druhom zápase B-skupiny na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Glasgowe nad Belgickom 1:0.

O úvodný bod sa postarala Viktória Kužmová, ktorá zdolala Ysaline Bonaventureovú 6:2, 7:6 (7). V druhom sete odvrátila štyri setbaly. V ďalšom singli nastúpili proti sebe Anna Karolína Schmiedlová a Maryna Zanevská.

Kužmová v prvom sete duelu s Bonaventureovou na dvorci dominovala. V treťom i piatom geme súperku brejkla a za stavu 5:2 premenila hneď prvý setbal. Kužmová mala vysokú percentuálnu úspešnosť prvého podania, po ktorom stratila iba jediný fiftín. Belgičanka, ktorá je v elitnej svetovej stovke, pôsobila nervóznym dojmom, vo výmenách robila priveľa nevynútených chýb.

V druhom dejstve začala Bonaventureová lepšie returnovať a za stavu 2:1 sa dostala k prvým trom brejkbalom v zápase, Kužmová si však udržala servis. V dvanástom geme odvrátila Slovenka tri setbaly a o osude druhého setu rozhodol tajbrejk. V ňom otočila Kužmová z 3:5 na 6:5 a za stavu 8:7 využila druhý mečbal. Pripísala si tak na konto ôsme singlové víťazstvo v Pohári Billie-Jean Kingovej.

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Rozhodli maličkosti

“Dnes rozhodli maličkosti. Snažila som sa ísť do toho a hrať agresívne. Pri setbaloch súperky v druhom dejstve ma podržal servis, ktorý bol dnes moja veľká zbraň. Som rada, že som zvládla tajbrejk a vyhrala v dvoch setoch. V tíme je rovnako ako vlani v Prahe skvelá atmosféra, aj vďaka nej dokážem odohrať v jednotlivých zápasoch dvojhru aj štvorhru,” uviedla Kužmová v pozápasovom interview.