Home Najdôležitejšie Famózna Hrunčáková v Holandsku žiari: V Hertogenboschi šokovala bývalú svetovú štvorku

Viktória Hrunčáková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko

HERTOGENBOSCH – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková na trávnatom podujatí v holandskom Hertogenboschi šokujúco vyradila bývalú svetovú štvorku Kanaďanku Biancu Andreescuovú.

S favorizovanou kanadskou súperkou a víťazkou US Open z roku 2019, ktorá zajtra oslávi 23. narodeniny, si Hrunčáková poradila za dve hodiny po setoch 7:6(6), 6:3.

Hrunčáková na obľúbenej holandskej tráve, kde v roku 2018 dokráčala až do semifinále, potvrdila veľkosť bojovníčky, keď v prvom sete prehrávala už 3:5 a následne rovnakým skóre aj v tajbrejku ale dokázala otočiť a za hodinu aj 19 minút vyhrať úvodné dejstvo. Za stavu 4:5 a 5:6 odvrátila dokopy osem setbalov súperky.

V druhom opäť od úvodu diktovala tempo kanadská favoritka, ktorá ako prvá brejkla súperku a ujala sa vedenia 2:0, ale v ďalších siedmich hrách už dokázala uhrať len jediný gem a Slovenke podľahla 3:6. Hrunčáková vo štvrťfinále narazí na Američanku Ashlyn Kruegerovú.

ženy – dvojhra – osemfinále: Viktória HRUNČÁKOVÁ (SR) – Bianca Andreescuová (Kan.-6) 7:6 (6), 6:3