Home Najdôležitejšie Famózna bojovníčka Schmiedlová je v Kluži už vo štvrťfinále: Po obrate v prvom sete súperke nadelila kanára

Famózna bojovníčka Schmiedlová je v Kluži už vo štvrťfinále: Po obrate v prvom sete súperke nadelila kanára

by Roderik Pastier
Anna Karolína Schmiedlová

KLUŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila na WTA turnaji v rumunskom Kluži už do štvrťfinále. V dnešnom zápase zdolala Slovinku Kaju Juvanovú (114.) po setoch 7:6(7), 6:0.


V zápase dvoch vyrovnaných tenistiek začala lepšie Slovinka Juvanová, ktorá v tretej hre prelomila podanie našej hráčky. Schmiedlová dlho hľadala recept na servis turnajovej šestky, ale po brejku v ôsmom geme bolo vyrovnané. Vyrovnané úvodné dejstvo musela rozhodovať až skrátená hra, v ktorej Schmiedlová prehrávala už 1:4, ale opäť ukázala obrovskú bojovnosť, odvrátila tri setbaly a po hodine a jedenástich minútach vyhrávala 1:0.

Juvanová v druhom sete odpor už nekládla

Slovinská tenistka bola značne poznačená z nevyužitých setbalov v prvej sade a od začiatku druhého dejstva hrala druhé husle. Schmiedlová jasne dominovala a súperke nadelila kanára.Vo štvrťfinále narazí aktuálne 99. hráčka sveta na víťazku zápasu medzi Srbkou Kruničovou a domácou Bogdanovou.

dvojhra – osemfinále:
Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Kaja Juvanová (Slovin.-6) 7:6(7), 6:0

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − seventeen =