Home Najdôležitejšie Fabio Fognini obvinil Nadala zo simulácie

Fabio Fognini obvinil Nadala zo simulácie

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Taliansky tenista Fabio Fognini obvinil Španiela Rafaela Nadala z toho, že v súboji s Američanom Taylorom Fritzom simuloval zdravotné problémy.


Talian Fabio Fognini sa domnieva, že Španiel Rafael Nadal nemal v štvrťfinálovom súboji grandslamového Wimbledonu proti Američanovi Taylorovi Fritzovi žiadne zdravotné problémy a obvinil ho zo simulovania.

Nadal porazil Fritza po dramatickej päťsetovej bitke a postúpil do semifinále, v ktorom ho čaká Austrálčan Nick Kyrgios.

Rafael Nadal mal problémy s brušným svalstvom, v útrobách štadióna užil liek od bolesti, aby mohol v stretnutí s Fritzom pokračovať. „Bojoval ako šialenec viac ako štyri hodiny. Tomu nemôžete uveriť,” cituje Fogninino novinár Luigi Gatto na sociálnej sieti twitter.

Nebol jediný. V podobnom duchu na Rafaela Nadala reagoval aj Austrálčan Pat Cash, víťaz Wimbledonu 1987. „Ak Rafa stačí na to, aby sa dostal na kurt, má na to, aby dosiahol víťazstvo. Myslím, že to tak berie,” hodnotil legendárny tenista.

„Nemohol utrpieť vážnejšie zranenie. Svoj najlepší tenis predvádzal aj v piatom sete. A podával dobre. A to aj po štyroch hodinách hry. Nejde o nič vážne, okrem toho, že v noci vznikne zápal. Uvidíme. Dúfam, že sa to nestane,” cituje Casha Daily Express.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × two =