Home Australian Open Explózia slovenskej radosti v Melbourne: Renáta Jamrichová na Australian Open zabojuje o titul!

Explózia slovenskej radosti v Melbourne: Renáta Jamrichová na Australian Open zabojuje o titul!

by Majo Malinovský
Renáta Jamrichová, J&T Banka Slovak Open, Bratislava

MELBOURNE – Slovenská tenistka Renáta Jamrichová postúpila do finále dvojhry junioriek na grandslamovom Australian Open v Melbourne.

V pozícii turnajovej jednotky zvíťazila v semifinále nad desiatou nasadenou Japonkou Ene Kojkeovou 6:4, 2:6, 6:3. V prvom sete otočila z 2:4.

Iba tretia Slovenka v histórii

Jamrichová si vylepšila svoje singlové maximum na podujatiach veľkej štvorky. V dueli o titul nastúpi v sobotu proti Austrálčanke Emerson Jonesovej, ktorá si poradila s Bulharkou Ivou Ivanovou 6:4, 6:1. Zverenka trénera Jána Matúša sa môže stať treťou slovenskou tenistkou s triumfom v grandslamovom juniorskom singli v ére samostatnosti a napodobniť Terezu Mihalíkovú, ktorá zvíťazila na Australian Open v roku 2015. Kristína Kučová v roku 2007 nenašla premožiteľku na US Open, Martin Kližan zdvihol v júni 2006 nad hlavu cennú trofej na Roland Garros.Neuveriteľné, úžasný pocit!

“Je to úžasný pocit, nemám slov. Je to neuveriteľné, konečne sa mi na grandslamovom turnaji podarilo postúpiť do finále juniorskej dvojhry. Bojovala som od prvej do poslednej loptičky a vyplatilo sa,” uviedla Jamrichová pre Slovenský rozhlas.

Šestnásťročná Jamrichová obhajovala v Melbourne Parku vlaňajší titul v juniorskom debli, no v 2. kole prehrali s Britkou Isabelle Lacyovou s rusko-austrálskou dvojicou Kristiana Sidorovová, Maya Jointová 2:6, 4:6.

juniorky – dvojhra – semifinále: Renáta JAMRICHOVÁ (SR-1) – Ene Kojkeová (Jap.-10) 6:4, 2:6, 6:3

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − 3 =