Home Najdôležitejšie Explózia slovenskej radosti v Bratislave: Norbert Gombos šokoval nasadeného favorita!

Explózia slovenskej radosti v Bratislave: Norbert Gombos šokoval nasadeného favorita!

by Majo Malinovský
Norbert Gombos

BRATISLAVA – O veľké prekvapenie sa na bratislavskom Peugeot Slovak Open postaral domáci držiteľ voľnej karty Norbert Gombos.

Gombos si za necelé dve hodiny poradil s francúzskou turnajovou trojkou Benjaminom Bonzim 6:4, 7:6 (5) a vo štvrtok sa stretne s ukrajinským kvalifikantom Iľjom Marčenkom.

Ani raz nestratil podanie

Gombos si v celom zápase ani jediný raz nestratil podanie, keď francúzsky favorit zahodil všetkých päť brejkbalov, Slovák sa brejku dočkal iba v prvom sete, keď v deviatej hre ako jediný dokázal zobrať podanie súpera a celkovo v zápase využil jeden z ôsmich brejkbalov. Aktuálne 89. hráč sveta Bonzi nastrieľal až desať es a rovnako ako Gombos spravil v zápase dve dvojchyby.

 

Thiem na úvod nezaváhal

Úspešne vstúpil do turnaja najvyššie nasadený Rakúšan Dominic Thiem, ktorý zvíťazil nad Ukrajincom Vitalijom Sačkom 7:6 (5), 6:3. V prvom sete otočil šampión US Open z roku 2020 z 2:5, v druhom dejstve slávil úspech vďaka brejku vo ôsmom geme. V ďalšom kole ho čaká Kanaďan Gabriel Diallo alebo Brit Arthur Fery.

dvojhra – 1. kolo: Norbert GOMBOS (SR) – Benjamin Bonzi (Fr.-3) 6:4, 7:6 (5),  Dominic Thiem (Rak.-1) – Vitalij Sačko (Ukr.) 7:6 (5), 6:3

Zdroj: TASR, ts

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 − 12 =