Home Najdôležitejšie EMPIRE TennisAcademy od októbra so staronovým šéftrénerom: Opraty do rúk berie Pláteník, zvučné mená nových trénerov

EMPIRE TennisAcademy od októbra so staronovým šéftrénerom: Opraty do rúk berie Pláteník, zvučné mená nových trénerov

by Roderik Pastier
Vladimír Pláteník

TRNAVA – Vladimír Pláteník bude od začiatku októbra staronovým šéftrénerom a takisto medzinárodným manažérom EMPIRE TennisAcademy. Vtedy sa začne v Trnave aj séria siedmich medzinárodných tenisových turnajov s názvom EMPIRE IndoorTennisTour 2022.


Pláteník považuje prostredie trnavského klubu a akadémie za ideálne pre vrcholový tenis. „Teším sa na spoluprácu, lebo tento areál a zázemie sú neskutočné. Vždy som tu bol rád. Po vyše 30 rokoch cestovania je pre mňa priorita rodina a stabilita, preto sa s radosťou pustím do práce v TC EMPIRE, kde som doma. Koncept akadémie fungoval už v minulosti a bol dobrý. Pričom veci z minulosti, ktoré sme urobili, môžeme teraz zužitkovať,“ povedal Pláteník pre www.empire-tennis-academy.com.

“Všetci sme múdrejší, aj majiteľ areálu, aj ja ako šéftréner a manažér. Vieme, čoho sa máme vyvarovať. Sme o krok ďalej. Teraz sa budem viac venovať manažmentu tenisovej akadémie a klubu. Zostavujem veľmi dobrý tím trénerov, prichádzajú aj noví. Sú tu aj takí, ktorí zostali a majú dobré výsledky. Najmä so slovenskou partiou hráčov. Záujem je, aj zo Slovenska, aj zo zahraničia. Môj cieľ je priniesť do akadémie ďalšiu kvalitu a dlhodobý koncept,“ zdôraznil slovenský tréner, ktorý pritiahol do Trnavy v minulosti nielen Rusku Dariu Kasatkinovú, ale aj dvojnásobnú grandslamovú finalistku Tunisanku Ons Jabeurovú, Ukrajinku Jelinu Svitolinovú, Švajčiarku so slovenskými koreňmi Belindu Benčičovú alebo Češku Luciu Šafářovú.Tím trénerov sa posilní o zvučné mená

„Jedným z nich je Martin Hromec, bývalý 6. junior sveta a bývalý slovenský daviscupový reprezentant – Magdalénu Rybárikovú dostal v rebríčku WTA zo 100. miesta na 40., s Martinom Kližanom bol 24. Bol dlho vo svetovom tenise, trénoval aj Izraelčanku Shahar Peerovú. Príde aj Lenka Juríková, bývalá hráčka Top 200, ktorá má tiež obrovské skúsenosti. A posilnil nás aj Michal Milko, niekoľkonásobný majster SR. To sú ľudia, ktorí sa celý život venujú tenisu. Budeme tu pracovať ako tím. Nemusíme tak cestovať do iných akadémií do sveta, ale môžeme si vybudovať konkurenčné prostredie a ťahať sa nahor aj doma. Je dôležité, aby to ľudia pochopili,“ dodal Pláteník.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + twelve =