Home Najdôležitejšie Dvojnásobný šok pre domácich fanúšikov: Národné jednotky senzačne padli s outsidermi

Dvojnásobný šok pre domácich fanúšikov: Národné jednotky senzačne padli s outsidermi

by Majo Malinovský
Johanna Kontová

LONDÝN – Britské národné centrum v Roehamptone bolo na domácom tímovom podujatí Battle of the Brits 2 svedkom prekvapivých porážok národných jednotiek. V pozícii obrovského favorita zlyhal aktuálne 28. hráč sveta Dan Evans ako aj britská ženská jednotka a aktuálna svetová štrnástka Johanna Kontová.


Norrie mu vrátil požičané

Aj keď pred mesiacom Dan Evans svojho krajana Camerona Norrieho zdolal na podujatí Battle of the Brits bez straty setu 6-3, 6-3, teraz v odvetnom súboji na aktuálne 77. hráča sveta nestačil. Evansovi, ktorý sa po návrate dostal do TOP 30, na výhru nestačil triumf v úvodnom dejstve (6-4, 3-6, 7-10) a po piatich výhrach na domácich podujatiach tak prvýkrát počas koronavírusovej prestávky okúsil trpkosť prehry. Pre senzačného víťaza to bola vôbec prvá výhra v treťom vzájomnom súboji Britov.

V ďalších dnešných súbojoch mužskej časti dnes Peniston v troch setoch prekvapivo podľahol McHughovi a Edmund podľa očakávania zdolal v dvoch setoch Matusevicha. Na tímovom podujatí organizovanom Jamiem Murrayom štartuje aj Andy Murray, ten ale kvôli šetreniu síl nastúpi len v štvorhrách a v dvojhre sa nepredstaví.Jednotka Kontová dostala ľadovú sprchu

Ešte väčší šok dnes zažila britská ženská jednotka Johanna Kontová. Aktuálne 14. najlepšia hráčka sveta senzačne v prvom prípravnom zápase pred reštartom sezóny nestačila na krajanku Jodie Burrageovú. Šťastná víťazka je až 293. hráčkou v rebríčku WTA a z triumfu 6-4, 6-3 nad veľkou favoritkou tak pochopiteľne mala obrovskú radosť. “Je úžasné vyhrať proti takej veľkej hráčke, cítim sa ohromená. Bola som prekvapená tým, ako som hrala. Keď som si to uvedomila, bola som nervózna a nechcela som, aby ma to rozhodilo,“ uviedla senzačná víťazka po veľkom triumfe.

Britská jednotka Kontová sa po domácom podujatí presunie z tvrdého povrchu na antukový turnaj WTA do talianskeho Palerma, čo bude prvé ostré podujatie po očakávanom reštarte sezóny.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − two =