Home Najdôležitejšie Dvojnásobný slovenský neúspech v susednom Česku: Kužmová aj Šramková nezvládli vstup do Livesport Prague Open

Viktória Kužmová

PRAHA – Slovenské tenistky Viktória Kužmová a Rebecca Šramková nepotvrdili v Prahe pozície nasadených hráčok a v Česku stroskotali hneď na úvodných prekážkach.

Kužmová v úvodnom kvalifikačnom vystúpení nastupovala ako nasadená kvalifikačná šestka proti domácej Barbore Palicovej v role favoritky, ale túto úlohu nepotvrdila. Niekdajšia 43. hráčka sveta iba 18-ročnej českej debutantke v kvalifikácii na podujatie WTA podľahla za hodinu aj 22 minút hladko 5:7, 2:6.

Kužmovej k výhre nepomohlo ani päť es, jej súperka nezaznamenala v zápase ani jediné, ale premenila 4 z 10 brejkbalov a Kužmová len jediný, ku ktorému sa počas celého stretnutia dostala.

Nedarilo sa ani nasadenej kvalifikačnej dvanástke Rebecce Šramkovej, ktorá podobne ako Kužmová tiež nezískala ani set proti nenasadenej Japonke Hibinovej. Šramková podľahla za hodinu aj 40 minút súperke podľahla (9)6:7, 1:6.