Home Audio/video Dvojnásobné slovenské sklamanie: Kovalík s domácou jednotkou bojoval 162 minút, Gombos zahodil všetky brejkbaly

Norbert Gombos

BRATISLAVA – Z dvojice slovenských tenistov na challengerových podujatiach dnes neuspel ani jeden.

Norbert Gombos nastúpil v úvodnom kole halového podujatia v nemeckom Hamburgu s dotáciou 36 tisíc eur proti aktuálne až 333. hráčovi sveta domácemu držiteľovi voľnej karty Marvinovi Moellerovi, ktorému ale podľahol za hodinu aj 32 minút hladko 2:6, 5:7, keď v zápase nevyužil ani jeden z ôsmich brejkbalov a o štvrťfinále tak nezabojuje.

Kovalík trápil domácu jednotku

Postup do štvrťfinále nevybojoval na challengerovom podujatí v Santa Fé s dotáciou 80 tisíc amerických dolárov Jozef Kovalík, ktorý ale bol proti turnajovej jednotke domácemu Federicovi Coriovi veľmi blízko triumfu.

Po vyhratom úvodnom sete (6:4) viedol v tom druhom po okamžitom brejku 2:0 a neskôr v tajbrejku druhého setu 5:4 s dvomi podaniami na rakete, ale prehral tri loptičky po sebe a k mečbalu sa nedopracoval. V treťom sete opäť hneď brejkol domácu jednotku a viedol 2:0, následne prehrával 3:5, ale dokázal si ešte vynútiť ďalší tajbrejk, v tom ale opäť neuspel a za 162 minút po boji Coriovi v troch setoch podľahol.