Home Najdôležitejšie Dvakrát slovenská radosť v kalifornskej púšti: Molčan aj Klein majú na dosah hlavný turnaj piateho grandslamu

Lukáš Klein, Slovensko, Davis Cup, Davisov pohár, Srbsko

INDIAN WELLS – Slovenskí tenisti Alex Molčan a Lukáš Klein postúpili do finále kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells.

Molčan vyradil v 1. kole dvanásteho nasadeného Francúza Benoita Paireho 7:6 (5), 6:3. Klein zdolal sedmičku “pavúka” Nemca Maximiliana Marterera 6:2, 6:4.

Molčan sa pomalšie rozbiehal, Klein dominoval

Molčan proti francúzskemu búrlivákovi síce prehrával v prvom sete po troch stratených podaniach 5:6 a tajbrejk si vynútil len vďaka následnému brejku, ale po vyhratom tajbrejku prvého setu už napĺňal rolu favorita, keď v druhom sete dvakrát brejkol Paireho a sám si podanie nestratil ani raz a za hodinu aj 38 minút slávil postup do kvalifikačného finále.

Klein mal proti o 46 miest rebríčkovo vyššie postavenému súperovi počas celého zápasu výrazne navrch. Kým Nemec si v celom stretnutí nevypracoval ani jediný brejkbal, Klein využil tri zo šiestich ponúknutých brejkbalov a z postupu sa radoval už po hodine aj jedenástich minútach a dal tak pekný darček trénerovi Kučerovi k dnešnému jubileu 50. rokov.

Vo finále proti nenasadeným

Molčan v kvalifikačnom finále nastúpi proti nenasadenému Francúzovi Hugovi Grenierovi, na Kleina čaká taktiež nenasadený domáci Američan Zachary Svajda.