Home Najdôležitejšie Dušan Vemić: Americký talent má mentalitu na úrovni Djokoviča, čaká ho veľká budúcnosť

Dušan Vemić: Americký talent má mentalitu na úrovni Djokoviča, čaká ho veľká budúcnosť

by Roderik Pastier

BELEHRAD – Bývalý srbský tenista Dušan Vemić sa v rozhovore vyjadril na adresu rastúcej americkej hviezdy Brandona Nakashimu, ktorý je podľa jeho slov obrovským talentom a očakáva sa od neho veľká budúcnosť.


Zrod zaujímavej spolupráce s americkým supertalentom

„Kontaktovali ma rodičia Brandona, ja som nezaváhal a rýchlo sme sa dohodli. V tomto neistom období sa mi naskytla možnosť spolupracovať s veľmi usilovným tenistom,” uviedol Vemić pre Šport Klub.

„Je to fenomenálny chlapec – je pracovitý, talentovaný a rýchlo sa učí. Bol tretím juniorom sveta. Od minulej jesene, keď bol okolo 950. miesta v rebríčku ATP, až do jari, kým nebola Tour prerušená z dôvodu pandémie koronavírusu, dosiahol 218. miesto,” pokračoval Srb.

Brandon Nakashima a Clara Burelová

Vemić prirovnáva jeho zverenca k Djokovičovi

Nakashima má iba 18 rokov, ale srbský tréner si myslí, že jeho zverenec je mentálne veľmi blízko k 17-násobnému grandslamovému šampiónovi Novakovi Djokovičovi. „Povedal by som, že jeho duševná sila je jeho najväčšou zbraňou, mentálne je to takmer na Novakovej úrovni a to ma od začiatku zaujalo. Som si vedomý, že trénovať takéhoto hráča nie je jednoduché. Ak máte talent, všetko ostatné je oveľa jednoduchšie. Zároveň je veľmi usilovný a môže byť na kurte tak dlho, ako je to potrebné. Táto mentálna sila mu pomáha hrať v dôležitých momentoch na vysokej úrovni,” zdôraznil Vemić.Srb verí, že čas ukáže Nakashimov nesporný talent. „Pokojom a koncentráciou v dôležitých chvíľach mi pripomína Novaka. Aj keď môže byť príliš skoro na to, aby som to súdil už po dvoch mesiacoch, zdá sa mi, že mám dostatok skúsenosti na to, aby som spoznal atribúty kvalitného tenistu. Čas a výsledky ukážu, či som mal pravdu. Zatiaľ sa nehrali žiadne oficiálne zápasy, Brandon sa zúčastnil len exhibičných zápasov. V situácii, kedy sa množstvo ľudí cíti pod tlakom, hral uvoľnene ako na tréningu,” dodal Vemić.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 + 6 =