Home Správy Dramatické finále v Pekingu korisťou Thiema

Dramatické finále v Pekingu korisťou Thiema

by Dominika Mikušiaková

PEKING – Najvyššie nasadený Dominic Thiem zdolal vo finále turnaja ATP 500 v Pekingu turnajovú trojku Stefanosa Tsitsipasa po setoch 3:6, 6:4, 6:1.

Na úvod stretnutia si hráči vymenili brejky. Prvý set naklonil na svoju stranu grécky mladík, ktorý sa za stavu 4:3 dokázal presadiť na príjme. Následne set dopodával, keď odvrátil brejkbal a premenil svoj v poradí druhý setbal.

Druhé dejstvo prinieslo veľkú drámu. Tsitsipas v ňom viedol s výhodou brejku a smeroval za víťazstvom, Thiem však dokázal ihneď kontrovať. V nasledujúcom priebehu mali obaja hráči viacero šancí, ktoré dlho nedokázali zužitkovať. Napokon v kľúčovom momente zabral Thiem, keď za stavu 5:4 premenil tretí setbal na príjme a vynútil si tak rozhodujúce dejstvo.

V ňom pokračoval Rakúšan vo výbornom výkone a skvele podával. Za stavu 1:0 sa v dlhom geme presadil na príjme, čím definitívne zlomil odpor unavene pôsobiaceho Gréka. Jediný gem mu povolil za jednoznačného stavu 5:0 a zápas následne dopodával čistou hrou.