Home Najdôležitejšie Dramatické finále v Montreale korisťou Halepovej

Dramatické finále v Montreale korisťou Halepovej

by Dominika Mikušiaková

MONTREAL – Svetová jednotka Simona Halepová ovládla turnaj kategórie WTA Premier 5 v Montreale. Vo finále zdolala svetovú trojku Sloane Stephensovú po setoch 7:6(6), 3:6, 6:4.

Prvý set priniesol obrovskú drámu. Svetová jednotka spočiatku predvádzala dominantný výkon a nad pasívne hrajúcou Američankou onedlho viedla 4:1 s dvoma brejkami. Stephensová sa však zmobilizovala a onedlho bolo vyrovnané. Za stavu 4:4 Rumunka opäť vzala súperke servis, set však dopodávať nedokázala. V 12. geme mala Stephensová dve setbalové šance, Halepová však obe odvrátila o osude dramatického setu tak musel rozhodnúť až tajbrejk. V ňom viedla Američanka už 5:1, svetová jednotka však opäť ukázala obrovskú bojovnosť, odvrátila ďalšie dva setbaly a tajbrejk ovládla pomerom 8:6.

Druhý set sa začal sériou troch brejkov. Ako prvá si servis podržala Američanka a dostala sa do vedenia 3:1.  Za stavu 5:3 ukončila dejstvo na servise Halepovej, keď premenila štvrtý setbal.

Obrovská dráma pokračovala aj v rozhodujúcom dejstve. Rumunka sa dostala do vedenia 2:0, o náskok však prišla. Následne získala tri gemy za sebou a vyzeralo to, že zápas už má plne pod kontrolou. Za stavu 5:2 podávala na víťazstvo a vypracovala si mečbal. Stephensová však zbrane nezložila, súperku brejkla a následne pri vlastnom servise odvrátila ďalšie dva mečbaly. Na druhý pokus už svetová jednotka nezaváhala a môže sa tak tešiť zo zisku trofeje.