Home Najdôležitejšie Dosiahol tam na grandslamový titul, teraz tam mal ukončiť kariéru: Trpiaci argentínsky bojovník pred US Open opäť zarmútil milovaných fanúšikov

Dosiahol tam na grandslamový titul, teraz tam mal ukončiť kariéru: Trpiaci argentínsky bojovník pred US Open opäť zarmútil milovaných fanúšikov

by Majo Malinovský
Juan Martín Del Potro, US Open 2009

NEW YORK – Argentínskemu tenistovi Juanovi Martínovi del Potrovi nebude dopriate zavŕšiť kariéru sužovanú množstvom zranení na tohtoročnom US Open.


Grandslamový šampión, ktorý sa v roku 2009 dočkal najcennejšej trofeje práve v New Yorku, nie je po dlhodobých problémoch so zraneným kolenom stále v poriadku a v stredu nefiguroval medzi oznámenými držiteľmi divokých kariet.

34-ročný argentínsky bojovník ešte v apríli informoval, že by sa rád s fanúšikmi rozlúčil oficiálnym zápasom vo Flushing Meadows. V stredu však na sociálnych sieťach zarmútil fanúšikov keď uviedol, že mu to zdravotný stav bohužiaľ neumožní.

Bolesť mu návrat neumožňuje

“Túžba vrátiť sa na pre mňa výnimočný kurt na US Open ma nadchla. Snažil som sa pripraviť, ale moje telo stále nie je stopercentne pripravené na to, aby som spoločne s vami ešte raz s radosťou zdieľal ten jedinečný okamih,” napísal na sociálne siete sklamaný rodák z Tandilu.

“Súčasná bolesť mi neumožňuje sústrediť sa na návrat. Aj naďalej budem hľadať tie najlepšie alternatívy, aby som sa zotavil pre kvalitný život,” dodal životom ťažko skúšaný Argentínčan.

Posledný zápas v Buenos Aires

Del Potro si na obľúbenom US Open zahral finále aj v roku 2018. V zbierke má argentínsky matador aj olympijské striebro z hier z brazílskeho Ria a tiež bronz z Londýna, v roku 2016 doviedol Argentínu k triumfu v Davisovom pohári. Séria operácií oboch zápästí ale jeho kariéru pribrzdila, následne takmer tri roky nehral kvôli zraneniu kolena a posledný zápas na okruhu odohral vlani vo februári na domácej pôde v Buenos Aires, kde podľahol krajanovi Delbonisovi 1:6, 3:6 a je dosť možné, že šlo o jeho posledné súťažné vystúpenie.Ani Čilič, Shapovalov, Carreno-Busta a Opelka

V New Yorku budú kvôli problémom s kolenom chýbať aj ďalší bývalý šampión Chorvát Marin Čilič, koleno vyradilo z hry aj Kanaďana Denisa Shapovalova, odhlásenie zo záverečného grandslamu sezóny už oznámil aj Španiel a bývalá svetová desiatka Pablo Carreno-Busta či domáci bombardér Reilly Opelka.

Divoké karty na záverečný grandslam sezóny dostali bývalá svetová jednotka Caroline Wozniacka a sedemnásobná grandslamová šampiónka Venus Williamsová, u mužov sa dočkal domáci bombardér John Isner.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 2 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy