Home Najdôležitejšie Dominik Hrbatý sa sťahuje zo Slovenska do Ameriky: Jeho dcéra rozbieha veľkú kariéru!

Dominik Hrbatý sa sťahuje zo Slovenska do Ameriky: Jeho dcéra rozbieha veľkú kariéru!

by Jaroslav Šípkar
Dominik Hrbatý v rozhovore s golfovou legendou Tigerom Woodsom

Bývalý skvelý slovenský tenista Dominik Hrbatý predáva dom na Kolibe a zo Slovenska sa sťahuje do USA. Robí všetko pre úspech svojej dcéry, ktorá rozbieha veľkú kariéru!


Bývalá svetová dvanástka Dominik Hrbatý zažíva veľké zmeny v živote! Sťahuje sa zo Slovenska do Ameriky, jeho dcéra rozbieha veľkú kariéru. Ale nie v tenise, ale v golfe!

Hrbatý pre Nový Čas potvrdil, že predáva vilu na Kolibe a sťahovaním do Ameriky chce vytvoriť čo najlepšie podmienky pre svoju dcéru a rozvoj jej golfovej kariéry. Rovnako sa podľa jeho slov v minulosti obetoval jeho otec pre tenisovú kariéru “Domina”.

„Ja chcem to isté – vytvoriť pre moju dcéru také podmienky, aby mala šancu stať sa čo najlepšou,“ vyhlásil 45-ročný bývalý tréner Martina Kližana pre Nový Čas.

Vysvetlil, že nadobro Slovensko neopúšťa, ale väčšinu času roka bude aj s rodinou tráviť v USA.

„Slovensko neopúšťame, ale budeme sa pohybovať medzi USA a Slovenskom. Dcéra Ella prešla do školy v USA, takže je samozrejmé, že tu budeme tráviť väčšinu času. Školský rok tu trvá od polovice augusta do konca mája. Na základe tohto nám predaj domu dáva zmysel.”

Ella pričuchla ku golfu popri otcovi, ktorý sa tomuto športu venoval rekreačne. Aktuálne sa môže pochváliť titulom majsterky Slovenska do 12 rokov a získala ocenenie golfistka roka vo svojej kategórii. Kariéru má rozbehnutú slušne a ďalej ju bude rozvíjať v USA.

„Ella trénuje na PGA National a chodí do školy vo West Palm Beach. Takže určite budeme celý čas niekde v okolí,“ prezradil hrdý otec.

„Vidíme, ako sa z golfovej stránky Ella strašne posunula. Ďalšia vec je, že Ella tunajšie prostredie odmalička pozná, berie ho ako svoj druhý domov. Veď sem pravidelne chodíme od jej narodenia vždy na tri až štyri mesiace,“ dodal.

Ella sa niekoľko rokov súčasne venovala golfu aj tenisu, ale napokon zvíťazil práve golf. „Niekoľko rokov robila golf aj tenis, na ktorom jej nevoňalo, že treba veľa behať…,” smial sa finalista Davis Cupu z roku 2005.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine + 4 =