Home BTZ Dominik Hrbatý prehovoril veľmi osobne do duše funkcionárov STZ: Dnešní juniori túto možnosť 15 rokov nemali!

Dominik Hrbatý prehovoril veľmi osobne do duše funkcionárov STZ: Dnešní juniori túto možnosť 15 rokov nemali!

by Igor Uher
Dominik Hrbatý, Igor Moška

BRATISLAVA – Aktuálna kauza Výkonného výboru STZ, ktorý odoprel možnosť zorganizovať Majstrovstvá Slovenska mužov i žien Bratislavskému tenisovému zväzu, vyvolala oprávnenú búrlivú vlnu kritických ohlasov z prostredia slovenskej tenisovej verejnosti.


Ozvali sa viaceré tenisové osobnosti a bokom nezostal ani dlhoročný líder daviscupového výberu, veľký srdciar a bojovník Dominik Hrbatý, ktorý medzi prvými na sociálnej sieti uverejnil smútočné parte za slovenským tenisom. Včera podvečer doplnil svoj status o veľmi citlivý a osobný postoj k tomuto bezprecedentnému kroku zo strany Výkonného výboru.

Jeho príspevok uvádzame v pôvodnom znení bez redakčných úprav a v plnom rozsahu:

“16 ročný Hrbatý finalista halových MSR mužov a víťaz letných MSR mužov 1994.

V tej dobe pre mňa ako juniora to znamenalo celý svet. Hrať pred Milošom Mečířom, legendou slovenského tenisu, som sa snažil ukázať absolútne všetko, čo som vedel. Strašne som túžil byť v DC tíme a úspech na Halových majstrovstvách SR, či letných majstrovstvách SR bola jednou z ciest, ako sa predstaviť vtedy kapitánovi tvoriaceho sa DC tímu Slovenska.

Byť vo finále halových majstrovstiev a vyhra´t letné majstrovstvá ma neskutočne posilnilo a povzbudilo v tom, že na súťažiacich mužov a všeobecne mužský tenis mám. A hlavne som si uvedomil, že sú to tiež len hráči z mäsa a kostí, a v zápasoch, keď som im vnútil moju hru, robia chyby. I samotný komentár Miloša Mečířa v denníku Šport z 23.3.1994 bol pre mňa obrovskou vzpruhou. Citujem: “Potešil ma Hrbatý a je osožné, že mladí šliapu na päty starším.”

Petícia: Iniciatíva za lepší tenis

Žiaľ, dnešní juniori túto možnosť 15 rokov nemali. A vrchol je, keď po týchto 15 hluchých rokoch, iniciatívny Bratislavský tenisový zväz má vo svojom programe uskutočniť Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v tenise a Výkonný výbor STZ (kde sa hlasuje podľa doporučení vrcholových činovníkov STZ), ich zruší. Muži a ženy, ale hlavne mladí juniori a juniorky prišli o možnosť získania volných kariet do medzinárodných turnajov poriadaných na Slovensku a v neposlednom rade aj o Prize money, ktorými boli tieto majstrovstvá dotované,” uviedla naša tenisová legenda kriticky na sociálnej sieti.Zdroj: ts – Igor Uher, Facebook – Dominik Hrbatý

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 − five =