Home Najdôležitejšie Dominik Hrbatý: Musel by prísť silný impulz, aby ma to presvedčilo

Dominik Hrbatý: Musel by prísť silný impulz, aby ma to presvedčilo

by Roderik Pastier

Pre Dominika Hrbatého bude víkendový daviscupový zápas proti tenistom Česka zrejme derniéra vo funkcii kapitána slovenského tímu.


Hráčom sa už poďakoval za robotu, ktorú v uplynulých troch rokoch odviedli. Po dueli v Prahe plánuje ísť s nimi na pivo.

„Chlapci mi pripravili krásne zážitky. Po ľudskej stránke sa posunuli, urobili neuveriteľný kus roboty. Vytvorili výbornú partiu, do ktorej sa nám podarilo začleniť aj Lukáša Lacka s Martinom Kližanom, hoci majú obrovské egá. Po návrate do Bratislavy pôjdeme všetci spolu na pivo, sme všetci veľká rodina,” zdôraznil Hrbatý.

Hrbatý, Kovalík
foto: TASR

Vo federálnom derby pôjde najmä o prestíž:  „Ideme si to hlavne užiť. Na rozdiel od marcového súboja v bratislavskom NTC teraz nebude žiaden stres. Aj keby niečo nevyšlo, nepôjde o postup na finálový turnaj. Chlapci aspoň zažijú pocit ostrých zápasov a budú mať šancu dostať sa do rytmu.”Hrbatý nevylúčil, že v budúcnosti sa na kapitánsku stoličku vráti:  Možno to bude o päť rokov, možno aj o rok, keď sa zídu okolností. Musel by prísť silný impulz zvonku, aby ma to presvedčilo. Páči sa mi spôsob kapitánovania, ktorý praktizuje Francúz Yannick Noah, je to v tomto smere môj vzor. Nedrží sa tam dlho, no vždy keď príde, tím ožije a dostane nový impulz. Takto by to malo fungovať.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − twelve =