Home Najdôležitejšie Dokonalý obrat Kližana v Umagu, tretíkrát za sebou bol blízko prehry s hráčom tretej svetovej stovky

by Tomas Hmira

UMAG – Martin Kližan zdolal v 1. kole kvalifikácie ATP turnaja v Umagu (501 345 EUR, antuka vonku) Danila Petroviča 2:6, 7:6(2), 6:4.

Slovenský tenista nezachytil úvod stretnutia a po dvoch brejkoch prehrával už 0:4. Do konca prvej časti si Kližan nedokázal vypracovať brejkbal a o set prišiel.

V druhom sete stratil svoj servis v tretej a siedmej hre. Ani stav 2:5 a 0:30 ho na riterne neodradil. Slovák zabojoval a vynútil si tajbrejk. V ňom využil hneď prvý setbal a posunul zápas do rozhodujúceho dejstva.

To odštartoval výborne, keď sa na riterne presadil hneď v treťom geme. Domáci tenista hneď v zápätí využil piaty brejkbal a vyrovnal na 2:2. Aj v Tildenovom geme uspel Slovák na príjme a zápas už doviedol do víťazného konca.