Nick Kyrgios, Laver Cup
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Elise Amendola)

Djokovičovi, Federerovi, Nadalovi a Murraymu sa nepostaví: Kyrgios prvýkrát vynechá Laver Cup

SYDNEY – Tradičný účastník a reprezentant Výberu sveta austrálsky šoumen a rebel Nick Kyrgios sa tohto roku na populárnom Laver Cupe neobjaví.


Tohtoročný neúspešný wimbledonský finalista a aktuálne 63. hráč sveta, ako dôvod svojej absencie uviedol rodinné dôvody a premiérového triumfu s Výberom sveta sa tak v prestížnom súboji proti Európe opäť nedočká.

Wimbledonský finalista čelí obvineniu z napadnutia: Kyrgios sa pred súd tak skoro nepostaví

Tento rok bez Laver Cupu

„Tento rok bez Laver Cupu. Budem doma a so svojou krásnou priateľkou,“ uviedol na sociálnej sieti austrálsky búrlivák, ktorého na konci augusta pred US Open čaká súdne konanie pre údajné napadnutie po incidente s bývalou partnerkou.V tíme Sveta nechýbal

Kyrgios bol členom svetového tímu pri premiére v roku 2017 v Prahe a nechýbal ani v ďalších troch ročníkoch. Tento rok pred septembrovou akciou v Londýne dá prednosť času strávenému s rodinou.

Austrálsky šoumen týmto rozhodnutím poriadne sklamal fanúšikov, ktorí sa od 23. do 25. septembra mohli tešiť na strhujúce súboje v londýnskej O2 Aréne, kde sa vo Výbere Európy predstaví hviezdne trio Rafael Nadal, Novak Djokovič, Roger Federer a Andy Murray. Kapitán Sveta John McEnroe zatiaľ nominoval trio Félix Auger-Aliassime, Taylor Fritz a Diego Schwartzman.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová proti 15-ročnej súperke musela odvracať črtajúcu sa senzáciu: Na turnaji v Ostrave zabojuje o hlavnú súťaž!

OSTRAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila na halovom turnaji v Ostrave do finále …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + 13 =