Home Najdôležitejšie Djokovič zareagoval na nedávne slová o svojej údajnej neobľúbenosti

Djokovič zareagoval na nedávne slová o svojej údajnej neobľúbenosti

by Michal Pokrivka

BELEHRAD – Z rôznych kruhov z času na čas počujeme, že je Srb Novak Djokovič najmenej obľúbeným členom tzv. veľkej trojky či dokonca najmenej obľúbenou svetovou jednotkou histórie.

Okrem kritiky zo strany kosovského veľvyslanca Edona Canu, ktorá mala po srbskom triumfe v ATP Cupe jednoznačne politické pozadie, si „Nole“ vypočul svoje aj po zisku titulu na Australian Open. Americký novinár Tony Kornheiser spochybňoval jeho austrálske úspechy, ktoré sú vraj medzi grandslamovými najmenej cenné a tvrdil, že Srb profituje z toho, že Švajčiar Roger Federer a Španiel Rafael Nadal sú „starí chlapi“. Často sa skloňuje aj Djokovičova menšia popularita v porovnaní so spomínanými dvoma rivalmi.

„Veľa sa popísalo o tom, ako nie som obľúbený. Môj osobný dojem je, že mám veľkú podporu. Keď hrám proti Federerovi alebo Nadalovi, tribúny podporujú ich, ale to neznamená, že ja som nenávidený a mal by som obracať srbskú verejnosť proti celému svetu. Nemám rád tie príbehy ‚Srbsko vs svet‘,“ zareagoval s odstupom času belehradský rodák citovaný portálom Essentially Sports.Djokovič zároveň priznal, že jeho správanie na kurte nie je vždy vzorné: „Niekedy sa rozptyľujem. Mám výbuchy zlosti na publikum, rozhodcov, vietor atď. Priznávam to a nie som na to hrdý. Som však len ľudská bytosť, ktorá robí chyby. Snažím sa stať lepším človekom každý deň.“

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 − 10 =