Home Najdôležitejšie Djokovič sa vrátil na ATP turnaji v Tokiu hladkým víťazstvom

Djokovič sa vrátil na ATP turnaji v Tokiu hladkým víťazstvom

TOKIO – Najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič zdolal v 1. kole turnaja ATP 500 v Tokiu (2 046 340 USD, tvrdý povrch vonku) austrálskeho kvalifikanta Alexeja Popyrina 6:4, 6:2.

Favorit sa v prvom zápase po zranení z US Open rozbiehal pomalšie a spočiatku mu robil súperov skvelý servis problémy. Za stavu 3:3 svoj premiérový brejkbal nevyužil. V deviatom geme sa do Austrálčana poriadne zahryzol a na celkovo šiesty pokus mu podanie vzal. Po zmene strán úvodný set ukončil.

V druhom dejstve viedol Popyrin 2:1, keď si nechal ošetriť pravé predlaktie. Po prestávke začal srbský tenista výrazne dominovať. Jeho gradujúci výkon viedol k tomu, že mladíkovi zo Sydney už nepovolil ani gem.