Home Najdôležitejšie Djokovič sa po austrálskej deportácii predstaví na prvom turnaji sezóny: Tenis mi veľmi chýbal, priznáva

Djokovič sa po austrálskej deportácii predstaví na prvom turnaji sezóny: Tenis mi veľmi chýbal, priznáva

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

DUBAJ – Srbský tenista Novak Djokovič sa už budúci týždeň znovu zapojí do tenisového kolotoča. Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz bude hrať na lukratívnom podniku v Dubaji, kde ho v úvodnom kole čaká divoká karta Lorenzo Musetti.


Djokovič v druhej polovici uplynulého novembra postúpil do semifinále Turnaja majstrov. Následne sa ešte na začiatku decembra ukázal na finálovom turnaji Davis Cupu, Srbsku pomohol postúpiť medzi štyri najlepšie tímy.

Odvtedy sa však v súťažnom zápase nepredstavil, kvôli zrušenému vízu tamojším ministrom pre imigráciu v austrálskom Melbourne nemohol usilovať o rekordný 21. grandslamový titul. Do akcie sa tak dostane až počas posledného februárového týždňa, a to na dobre dotovanom turnaji v Dubaji.

„Dubaj milujem, je skvelé, že tu znova môžem byť. Zažil som tu už veľa úspechov. Nemôžem sa dočkať, keď sa v pondelok vrátim do turnajového kolobehu. Zvlášť po tom, čo sa udialo v posledných mesiacoch. Tenis mi veľmi chýbal,” teší sa tridsaťštyriročný tenista.V úvodnom kole bude na Srba čakať zradná skúška, svetovú jednotku vyzve devätnásťročný taliansky talent Lorenzo Musetti (57.). Ak Djokovič zvíťazí, stretne sa s lepším z dvojice Karen Chačanov (27.) – Alex De Minaur (32.). V prvej polovici pavúka ešte hrozí Roberto Bautista (16.) alebo Félix Auger-Aliassime (9.).

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 + 12 =