Novak Djokovič, syn
Novak Djokovič oslavuje so synčekom triumf na Turnaji majstrov (Foto: TASR/AP - Antonio Calanni)

Djokovič o ťažkých chvíľach bez rodiny: Plačem vždy, keď opúšťam domov

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič v rozhovore pre Tennis Majors hovoril o svojej rodine. Srba na rôznych európskych turnajoch sprevádzajú manželka a deti, iná situácia je, keď sa musí presúvať na iné kontinenty.


“Nie je to jednoduché. Neexistuje na vysporiadanie sa s odlúčením od rodiny žiadny dokonalý vzorec. Tak ako mnohí iní ľudia, aj ja vzhľadom na charakter svojej práce veľa cestujem. Vidieť manželku, deti, rodičov a súrodencov nie je vždy jednoduché. Nemôžem s rodinou tráviť toľko času, koľko by som chcel,” povedal na úvod rozhovoru.

“Teraz napríklad strávim viac ako mesiac v Austrálii. Bolí to, plačem vždy, keď opúšťam domov. Niekedy si želám, aby bolo všetko inak, ale som vďačný za všetko, čo mi život dal. Moje ťažkosti nie sú ničím v porovnaní s ťažkosťami iných,” pokračoval v úprimnom rozprávaní Djokovič.

“Som si vedomý tejto veci. Ale veľmi mi chýba moja rodina. Stále sa mi stáva, že hľadám potrebnú rovnováhu. Niekedy sa mi s manželkou podarí všetko naplánovať, inokedy nie. Taký je život. Najdôležitejšie pre muža je zostať verný sám sebe a snažiť sa čo najlepšie prispôsobiť všetkým okolnostiam. Pre každého športovca je nevyhnutné nájsť správnu rovnováhu medzi prácou a rodinou,” dodal.Djokovič odštartoval sezónu v Adelaide a získal svoj 92. titul v kariére, keď vo finále zdolal Sebastiana Kordu. Srb mal počas turnaja problémy s ľavou nohou a z preventívnych dôvodov po niekoľkých minútach ukončil prvý tréning na kurtoch Australian Open.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Viktória Kužmová

VIDEO Hrunčáková opäť bojovala, ale nestačilo to: Naša lucky loserka si v Číne o finále nezahrá

KANTON – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Kantone. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × one =