Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Frank Augstein)

Djokovič je presvedčený, že sa Australian Open uskutoční: Chcem tam hrať

LONDÝN – Líder mužského tenisového rebríčka Novak Djokovič je presvedčený, že prvý grandslamový turnaj v budúcom roku Australian Open sa uskutoční napriek neistote v súvislosti s cestovnými a karanténnymi opatreniami v Austrálii.


Turnaj má odštartovať 18. januára, no príchody do Austrálie z cudziny sú naďalej prísne kontrolované a všetky osoby musia po vstupe absolvovať dvojtýždennú karanténu. Vedenie Tennis Australia navyše avizuje ďalšie zmeny opatrení, ktoré chce krajina zaviesť na zamedzenie šírenia koronavírusu, ohrozené sú tak všetky úvodné podujatia novej sezóny, ktoré predchádzajú Australian Open.

„Pokiaľ viem, tak Australian Open sa hrať bude, či už to bude v plánovanom termíne alebo až o týždeň neskôr. Počul som, že na stole je viacero možností,“ povedal v stredu obhajca titulu a osemnásobný víťaz z Melbourne Djokovič po prehre s Daniilom Medvedevom na turnaji majstrov v Londýne. „Plánujem a chcem tam hrať. Som pripravený absolvovať aj predpísanú karanténu a všetko, čo sa bude vyžadovať, aby som mohol nastúpiť,“ dodala svetová jednotka.Šéf Tennis Australia Craig Tiley chcel, aby sa „prípravné“ turnaje v Sydney, Brisbane, Perthe, Hobarte, Adelaide a Canberre presunuli kompletne do štátu Viktória a hráči by tak boli v „bubline“ až do štartu grandslamového podujatia. Premiér Viktórie Daniel Andrews však oponoval, že zďaleka ešte v tejto veci nepadla dohoda a je možné, že hráči nebudú môcť do krajiny pricestovať skôr ako 1. januára.

Nemec Alexander Zverev v tejto súvislosti zdôraznil, že by rád pred Australian Open absolvoval aspoň jeden turnaj. Stráviť 14 dní v hotelovej karanténe a v Melbourne nastúpiť bez tréningu nepovažuje za dobrý nápad. „Hrať zápasy bez prechádzajúcej prípravy bude lotéria. V zásade si môžete hodiť mincou kto vyhrá,“ tvrdí Zverev.

Deblový špecialista Bruno Soares sa k tomuto názoru v rozhovore pre agentúru AFP pridal s tým, že bude „veľmi nebezpečné“ nastúpiť na Australian open bez dostatočného času na prípravu.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Martin Kližan

Zväz mu vyrúbil viac ako 270-tisíc: Kližan o nezmyselnom výpočte jeho dlhu, reprezentačnej kauze aj NTC

BRATISLAVA – V dnešnej druhej časti zaujímavého rozhovoru s bývalou slovenskou singlovou jednotkou a niekdajším …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 5 =