Serena Williamsová, Anastastia Potapovová
Serena Williamsová a Anastastia Potapovová (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Divácke ošiale na tribúnach Australian Open budú minulosťou, Serena: Nie je to ideálne, bude to drsné

MELBOURNE – Tenisový grandslam Australian Open bude pokračovať podľa plánu. Od soboty sa však v Melbourne bude hrať bez divákov na tribúnach. Premiér štátu Victoria Daniel Andrews totiž vyhlásil päťdňový lockdown, aby sa zabránilo šíreniu novej britskej mutácie koronavírusu.


„Museli sme prijať tieto obmedzenia a promptne zareagovať na najrýchlejšie sa šíriacu mutáciu koronavírusu, s akou sme sa stretli. Som presvedčený o tom, že krátky päťdňový lockdown zaberie. Zabránime tomu, aby sa infekcia šírila ďalej a aby pribúdali počty nakazených,“ uviedol Andrews.Doposiaľ boli tribúny na hlavných dvorcoch v Melbourne Parku zaplnené do jednej tretiny kapacity, denne mohlo navštíviť zápasy do 30.000 fanúšikov.

„Z bezpečnostného hľadiska budú hrať tenisti v tzv. bubline bez prítomnosti divákov. Do areálu pustíme iba hráčov, členov ich podporných tímov a zamestnancov, teda iba tých, ktorí nemôžu vykonávať svoju prácu z domu,“ citovala agentúra AFP slová šéfa Australian Open Craiga Tileyho.Bude to drsné

Američanka Serena Williamsová sa dozvedela o nových opatreniach po víťaznom zápase 3. kola proti Ruske Anastasiji Potapovovej. „Bude to niekoľko drsných dní pre všetkých. Určite to nie je ideálne. S fanúšikmi, ktorí sa vrátili na tribúny, to bola zábava. Na druhej strane však treba podniknúť kroky na to, aby nebolo ohrozené zdravie účastníkov turnaja,“ povedala bývalá svetová jednotka.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 4 =