Home Správy Dimitrov po trojsetovej dráme s víťazným vstupom do Turnaja majstrov

Dimitrov po trojsetovej dráme s víťazným vstupom do Turnaja majstrov

LONDÝN – Bulhar Grigor Dimitrov (6. v rebríčku ATP) zdolal v úvodnom zápase skupiny Petea Samprasa na Turnaji majstrov v Londýne rakúsku svetovú štvorku Dominica Thiema 6:3, 5:7, 7:5.

V úvodnom sete doplatil Rakúšan na mizerné, len 37-percentné zapojenie prvých podaní. Brejkbal v 2. geme síce odvrátil, no za stavu 3:2 už rodák z Chaskova pri celkovo tretej možnosti na príjme nezaváhal. Koncovku mal pod kontrolou.

V druhom dejstve sa rakúsky tenista zlepšil. Do stavu 5:5 sa hralo bez brejkbalu. Následne sa dostal na príjme k šanci Dimitrov, ale doplatil na pasivitu. Po zmene strán ho súper zaskočil čistou hrou a vynútil si tretí set.

V ňom mal spočiatku prevahu variabilnejší a útočnejší Bulhar. Za stavu 2:2 síce nepremenil dvojicu brejkbalov, no o pár minút už po geniálnom voleji slávil brejk na 4:3. V závere prišla nečakaná dráma. Za stavu 5:4, 30:15 nezahlásili čiaroví rozhodcovia Thiemov aut, ktorý mal priniesť mečbaly a o chvíľu bolo vyrovnané. Spravodlivosť nebola slepá. Svetová štvorka sa za stavu 5:5 pripravila dvomi dvojchybami o servis a favorit zložil po zmene strán reparát z ukončovania duelov.

• Thiem premenil oba brejkbaly
  • do hry poslal len 47 percent 1. podaní
  • spravil 39 nevynútených chýb, víťaz dokonca 44

„Bol som nervózny, čo je pri premiére na takomto prestížnom podujatí pochopiteľné. Pri prvom mečbale som spravil dvojchybu, pri druhom som sa zasa dopustil nevynútenej chyby. Do tretice to našťastie už vyšlo. Veľmi mi pomohla podpora fanúšikov. Snažil som sa myslieť pozitívne aj vo chvíľach, keď sa mi nedarilo podľa mojich predstáv,“ uviedol po zápase spokojný šiesty muž sveta.

O 21:00 SEČ čaká prvý zápas na zostávajúcich dvoch účastníkov – Španiela Rafaela Nadala a Belgičana Davida Goffina.