Home Najdôležitejšie Daviscupový tím priviedol k titulu: Tenisový svet prišiel o československú legendu

Daviscupový tím priviedol k titulu: Tenisový svet prišiel o československú legendu

by Majo Malinovský
Sviečka, Smrť, Úmrtie, Spomienka

PŘEROV – Český tenis prišiel o legendu.

Vo veku 76 rokov zomrel v stredu po dlhej chorobe prezident českého Tenisového klubu Precheza Přerov a jeden z trénerov víťazného daviscupového tímu z roku 1980 Petr Huťka. So smnutnou správou prišiel Denník.cz, ktorému to oznámila manželka významnej osobnosti československého a českého tenisu Daniela.

Smutná správa pre český tenis

“Je to smutná správa pre celý český tenis aj pre mňa osobne. Petr Huťka bol v českom tenise jednou z najvýraznejších postáv minulých desaťročí. Do histórie sa zapísal ako hráč, tréner aj ako funkcionár a vo všetkých oblastiach bol úspešný. Osobne som ho zažil ako trénera, pod jeho vedením sme vyhrali tenisovú extraligu,” uviedol dočasný šéf zväzu Jan Stočes.Daviscupový šampión

Huťka hráčsku kariéru ukončil v 32 rokoch a v rokoch 1979 až 1983 bol kapitánom národného tímu pre Kráľovský pohár a štyri roky tiež viedol družstvo na halových majstrovstvách Európy. V roku 1980 bol členom realizačného tímu víťazov Davis Cupu s hviezdnou zostavou Ivan Lendl, Tomáš Šmíd, Ján Kodeš, Pavel Složil. Potom viedol aj ženský fedcupový tím, bol trénerom pre Galeov pohár aj súčasťou realizačného tímu vo Svetovom pohári v roku 1998. Počas svojej kariéry trénera viedol napríklad Ctislava Dosedela, ktorému okrem iného pomohol k trom víťazstvám na turnajoch ATP. Niekoľko rokov pôsobil aj v Rakúsku.

Prezidentom přerovského klubu sa stal v roku 1997. Vlani dostal Cenu prezidenta ČTS za oddanosť a vernosť tenisu.

Zdroj: ts, Dennik.cz

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × four =