Norbert Gombos
Norbert Gombos (Foto: TASR - Martin Baumann)

Daviscupová senzácia v Bratislave: Gombos padol s iba 19-ročnym rumunským debutantom!

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti prehrávajú v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára s Rumunskom 0:1. O úvodný bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Nicholas David Ionel, ktorý pri svojom debute v prestížnej súťaži zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa po vyše trojhodinovom trojsetovom boji 6:7 (4), 7:5, 6:4.


Gombos hneď v úvodnom geme prelomil podanie Ionela a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Slovenský reprezentant vedel zatlačiť Rumuna z forhendu a pripraviť si dobrú pozíciu na zakončenie výmen. Ionel čakal na súperove chyby a tie prišli v šiestom geme, keď Gombos dvakrát zaváhal na sieti a Rumun vyrovnal na 3:3. Ionel ťažil z dobrého pohybu po dvorci, dokázal s Gombosom držať krok v dlhých výmenách a v desiatom geme si pri podaní súpera vypracoval tri setbaly. Gombos ich však odvrátil, vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom slávil úspech. Za stavu 6:4 premenil po víťaznom bekhende po čiare hneď prvý setbal.Norbert Gombos
Norbert Gombos (Foto: TASR – Martin Baumann)

V druhom dejstve za stavu 4:4 nevyužil Ionel tri brejkbaly, no v jedenástom geme zobral Gombosovi servis a pri vlastnom podaní následne vyrovnal na 1:1 na sety. Gombos sa snažil hrať aktívne a diktovať tempo, no vo výmenách robil v týchto fázach zápasu priveľa nevynútených chýb. Ionel pôsobil na kurte čoraz sebavedomejšie. V treťom sete v Tildenovom geme za stavu 3:3 opäť Gombosa brejkol a šancu na víťazstvo už z rúk nepustil. Za stavu 5:4 premenil proti hráčovi, ktorý je vo svetovom rebríčku ATP takmer o 200 miest vyššie, hneď prvý mečbal.

Nicholas David Ionel
Nicholas David Ionel (Foto: TASR – Martin Baumann)

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Rebecca Šramková, W60 Trnava

Slováci v akcii: Pondelok 5. decembra

BRATISLAVA – Dnešný deň bude v akcii 15 slovenských zástupcov. M15 Trnava (15 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 − seven =