Home Najdôležitejšie Daria Kasatkinová: Ak zistíte, ako sa odpojiť od tenisu bez alkoholu, povedzte mi to

Daria Kasatkinová: Ak zistíte, ako sa odpojiť od tenisu bez alkoholu, povedzte mi to

by Jaroslav Šípkar
Daria Kasatkinová, Roland Garros 2023

Ruská tenistka Daria Kasatkinová hovorí o tom, aké je náročné odpojiť sa od tenisu. Ak viete ako na to bez alkoholu, povedzte mi to.


Ruska Daria Kasatkinová po svojej výhre v 2. kole grandslamového US Open so Sofiou Keninovou prehovorila o tom, aké náročné je mentálne sa uvoľniť a odpojiť od tenisu.

“Kedysi som mala od US Open veľké očakávania, ale potom som sa pozrela na svoje štatistiky a uvedomila som si – Dáša, ber to s pokojom. Na US Open je to vždy ťažké, pretože je to posledný grandslam sezóny, každý je už vyčerpaný. Pre tenistov je to náročné fyzicky aj psychicky. Áno, je to vyčerpávajúce, ale ak chcete byť najlepší, musíte to nejako zvládnuť,” hovorila Kasatkinová po zápase.

“Ako si tu oddýchnem a zabudnem na tenis? Keby som len vedela, čo robiť, aby som zabudla na tenis! Niekedy je to zlé. Aj keď chcete vypnúť, tenis je všade – idete von na prechádzku, všade sú reklamy, plagáty s hráčmi. Vrátite sa do izby, zapnete televízor a je tam stále tenis. Ak zistíte, ako sa odpojiť od tenisu bez alkoholu, povedzte mi to,” dodala Ruska.

Daria Kasatkinová je aktuálne svetovou štrnástkou. V New Yorku s Parksovou aj Keninovou otáčala po prehratom prvom sete. V 3. kole ju preverí Belgičanka Greetje Minnenová, 97. hráčka svetového poradia WTA. Kasatkinová v prípade výhry postupom do osemfinále vyrovná svoje maximum z US Open z roku 2017.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × five =