Home Najdôležitejšie Ďalšie sklamanie pre organizátorov US Open: Grandslamové podujatie odriekla aj bývalá svetová trinástka

Ďalšie sklamanie pre organizátorov US Open: Grandslamové podujatie odriekla aj bývalá svetová trinástka

by Majo Malinovský

MOSKVA – Ruská tenistka Anastasija Pavľučenkovová sa rozhodla vynechať grandslamový US Open. Ako v stredu informovala agentúra TASS, dôvodom sú obavy zo šírenia pandémie COVID-19.


“Veľa som o tom premýšľala a napokon som sa rozhodla vynechať US Open. Nebolo to ľahké rozhodnutie, pretože som počas celej kariéry nechýbala ani na jednom grandslame. tenis je pre mňa všetko. Hlavným dôvodom je neistota, keďže turnaj neposkytuje žiadne záruky. Za týchto okolností sa necítim na to, aby som vycestovala do USA,” uviedla 29-ročná Ruska na sociálnej sieti.Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Я долго думала, но приняла решение не участвовать в US Open @usopen в этом году. Оно далось непросто — за свою карьеру я не пропустила ни одного Большого шлема. Теннис для меня — это почти всё. ⠀ Главная причина — это отсутствие безопасности, US Open не дает сейчас никаких гарантий. Не чувствую, что в таких условиях мне комфортно лететь в Америку. ⠀ Спасибо WTA и USTA, что дают нам возможность играть. Дальше — уже выбор каждого. Я и моя команда решили, что в этом году так будет лучше для нас. ⠀ I’ve been thinking a lot and decided not to play US Open @usopen this year. It wasn’t easy because I hadn’t missed any Grand Slam in my entire carrier. Tennis is almost everything for me. ⠀ The main reason is insecurity, US Open doesn’t provide any guarantees. I don’t feel comfortable to travel to USA in such circumstances. ⠀ Thanks WTA and USTA that give us a chance to play. From this moment, every player is on his own. My team and I have decided it would be for the best not to participate.

Príspevok, ktorý zdieľa Anastasia Pavlyuchenkova (@nastia_pav),

Ruská tenistka, ktorá bola kedysi dvanástou najlepšou hráčkou sveta, sa tak pridala k plejáde ďalších, ktorí sa na grandslamovom podujatí nezúčastnia. Včera sa definitívne zriekol účasti aj obhajca mužskej trofeje Rafael Nadal.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − twelve =