Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

Ďalšie sklamanie pre českých fanúšikov: Na J&T Banka Ostrava Open 2021 sa nepredstaví ani šampiónka z Roland Garros

OSTRAVA – Aktuálny ročník J&T Banka Ostrava Open bude bez dvoch najvyššie postavených českých tenistiek v rebríčku WTA. Po svetovej trojke Karolíne Plíškovej sa z ostravského turnaja odhlásila aj svetová sedmička Barbora Krejčíková.


Hlavným dôvodom pravdepodobne únava

Konkrétny dôvod svojho odhlásenia doposiaľ grandslamová šampiónka neuviedla, ale pravdepodobne ide o únavu, ktorá Krejčíkovú trápila aj na US Open. Češka už osemfinále s Muguruzaovou dohrávala s veľkým sebazaprením, po zápase jej dokonca museli pomôcť, aby dokázala vôbec z kurtu odísť. Ako neskôr priznala, po dueli nemohla poriadne dýchať a niet divu, že vo štvrťfinále proti Sabalenkovej nedokázala bojovať o ďalšie víťazstvo.

„Nádrž je prázdna. Sezóna je naozaj dlhá a pohltilo ma to. Zápasov je naozaj veľa,“ priznala už vtedy Krejčíková s tým, že za celú sezónu už odohrala v súčte 105 zápasov. „To je strašne veľa. A ešte na tejto úrovni, vôbec som to nečakala. Musím sa už zastaviť a oddýchnuť si,“ podotkla.

Svetová sedmička v tejto sezóne senzačne ovládla Roland Garros, pričom v Paríži triumfovala aj vo štvorhre. V singli vyhrala aj turnaj v Štrasburgu či Prahe. Na olympijských hrách vybojovala s krajankou Siniakovou zlato vo štvorhre.Včera sa z halového turnaja v Ostrave odhlásila z dôvodu zranenia zápästia aj Karolína Plíšková.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rebecca Šramková, W60 Trnava

Slováci v akcii: Pondelok 5. decembra

BRATISLAVA – Dnešný deň bude v akcii 15 slovenských zástupcov. M15 Trnava (15 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − nine =