Home Najdôležitejšie Ďalšia úmorná trojsetová tajbrejková bitka: Bojovník Klein po vyradení favorita v Istanbule zabojuje o titul!

Lukáš Klein

ISTANBUL – Slovenský tenista Lukáš Klein zabojuje na challengerovom podujatí v tureckom Istanbule o singlovú trofej.

Po včerajšom urputnom trojsetovom tajbrejkovom boji, v ktorom zdolal kazašského súpera Denisa Jevsejeva za dve hodiny aj 41 minút po troch tajbrejkových setoch, musel Klein veľkosť bojovníka ukázať aj v dnešnom semifinále proti favorizovanej turnajovej dvojke Jesperovi De Jongovi z Holandska.

Klein si hneď na úvod prvého setu stratil podanie, ale odpovedal okamžitým ribrejkom a set dospel do tajbrejku, v ktorom zvíťazil Slovák 7.2. Do druhého dejstva vstúpil náš tenista brejkom v prvej hre a aj keď v druhej odvrátil dva brejkbaly holandského súpera, De Jong sa brejku dočkal vo ôsmej hre a o víťazovi setu opäť musel rozhodnúť tajbrejk.

Klein síce vyhrával 2:0, ale potom sa zosypal a Holanďan siedmimi bodmi v rade získal druhý set pre seba a vynútil si rozhodujúce tretie dejstvo. V tom sa do vedenia dostal holandský favorit, ktorý ako prvý v tretej hre dosiahol na brejk, Klein ale zabojoval a v desiatej hre po brejku vyrovnal na 5:5. Rozhodujúci tajbrejk priniesol jediný minibrejk, ktorý pri desiatom bode získal Klein a po triumfe 7:5 v tajbrejku sa po dvoch hodinách aj 55 minútach radoval z postupu do finále.

O svoj celkovo dvanásty singlový titul slovenská turnajová trojka nastúpi v nedeľu proti Damirovi Džumhurovi z Bosny a Hercegoviny. Klein vlani triumfoval na turnajoch v Troisdorfe a Alicante. Jeho forma v Istanbule je prísľubom pred blížiacim sa duelom 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v Grécku (16.-17. septembra na harde v Aténach).