Home Najdôležitejšie Ďalšia tvrdá rana pre súperky Slovenska: Aj semifinalistka Roland Garros dala reprezentácii košom!

Ďalšia tvrdá rana pre súperky Slovenska: Aj semifinalistka Roland Garros dala reprezentácii košom!

by Majo Malinovský
Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Slovensko, Pohár Billie Jean Kingovej

ĽUBĽANA – Tenistky Slovinska nastúpia 12.-13. apríla v kvalifikačnom dueli Pohára Billie-Jean-Kingovej na pôde Slovenska aj bez Tamary Zidanšekovej.

Semifinalistka Roland Garros z roku 2021 dala prednosť turnajom na antuke. Už v marci bolo jasné, že na harde v bratislavskom NTC sa v slovinskom drese nepredstaví ani Kaja Juvanová. Víťaz duelu postúpi na novembrový finálový turnaj v Seville.

Po Juvanovej vypadla aj Zidanšeková

“Do tímu sme povolali všetky najlepšie slovinské hráčky. Po Kaji Juvanovej sa však ospravedlnila aj Tamara Zidanšeková, ktorá uprednostnila antukové turnaje. Chce sa čo najlepšie pripraviť na grandslamový Roland Garros a vylepšiť si postavenie vo svetovom rebríčku WTA, aby mala väčšiu šancu kvalifikovať sa na OH 2024 v Paríži,” uviedol pre oficiálnu webovú stránku Slovinskej tenisovej federácie kapitán tímu Andrej Kraševec.Slovinskou jednotkou tak bude v Bratislave Veronika Erjavecová, 203. hráčka rebríčka WTA. V nominácii ďalej figurujú Pia Lovričová, Nina Potočniková a Ela Nala Milićová. Slovenky pôjdu do zápasu v najsilnejšom možnom zložení. Kapitán Matej Lipták nominoval päticu Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková, Viktória Hrunčáková, Renáta Jamrichová a Tereza Mihalíková. Liptákovmu družstvu vlani tesne ušiel postup na finálový turnaj, keď doma prehralo s Taliankami 2:3. Na jeseň zdolalo Argentínu 3:1.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen + ten =