Home Najdôležitejšie Ďalšia slovenská nádej na Roland Garros: Talentovaný Privara po obrate v Paríži s českým súperom o štvrťfinále

Peter Benjamín Privara

PARÍŽ – Po včerajšom postupe talentovanej Nikoly Daubnerovej sa Slovensko na juniorskom Roland Garros v Paríži dočkalo postupu aj v prípade Petra Benjamína Privaru.

Mladý slovenský talent v boji o osemfinále otočil súboj s domácim Theom Papamalamisom, s ktorým síce za 46 minút prehral úvodné dejstvo 3:6, ale potom už na parížskej antuke dominoval, s domácou nádejou stratil do konca stretnutia už len štyri hry a za dve hodiny aj 16 minút si vybojoval postup do osemfinále.

Súperke darovala len jedinú hru: Slovenský talent na juniorskom Roland Garros už o štvrťfinále

V boji o štvrťfinále na Privaru už zajtra čaká český kvalifikant Hynek Bartoň, ktorý v štyroch vystúpeniach v Paríži zatiaľ nestratil ani jediný set.

juniori – dvojhra – 2. kolo: Peter Benjamín Privara (SR) – Theo Papamalamis (Fra.) 3:6, 6:1, 6:3