Home Najdôležitejšie Črtajúci sa obrat nedotiahol: Molčan si hlavný turnaj v Argentíne nezahrá

Črtajúci sa obrat nedotiahol: Molčan si hlavný turnaj v Argentíne nezahrá

Alex Molčan, Slovensko, Srbsko, Davis Cup, Davisov pohár

BUENOS AIRES – Slovenský tenista Alex Molčan si na antukovom podujatí v argentínskom Buenos Aires s dotáciou 728 185 USD v hlavnom turnaji nezahrá.

Rozhodla o tom jeho dnešná prehra s kolumbijskou kvalifikačnou dvojkou Danielom Elahim Galánom, ktorému Molčan podľahol za hodinu aj 57 minút 3:6, (6)6:7.

O osude prvého setu rozhodla Molčanova strata podania vo ôsmej hre, keď Galán ani raz nestratil svoj servis. V druhom sete sa slovenský tenista pokúšal o obrat, keď po brejku v tretej hre viedol po siedmich hrách už 5:2, ale napokon jeho súper zabral a dvomi brejkami sa dostal do vedenia. Molčan síce v dvanástej hre ešte zabojoval a vynútil si tajbrejk, ale v tom si už tretí set nedokázal vynútiť.

Galána v kvalifikačnom finále čaká domáci tenista Francisco Comesana.

Daniel Elahi Galán (Col – 2.) vs Alex Molčan – kvalifikácia 6:3, 7:6(6)