Rafael Nadal
zdroj: TASR/AP

Corretja: Nadal na Roland Garros? Obávam sa o niečo iné, ako herná prax…

Alex Corretja prehovoril o potenciálnej účasti krajana Rafaela Nadala na grandslamovom Roland Garros. Herná prax nie je to, čo by mu robilo vrásky na čele.


Bývalá svetová dvojka a dvojnásobný finalista grandslamového Roland Garros Alex Corretja sa podelil o svoj názor na potenciálnu učasť krajana Rafaela Nadala na parížskom turnaji. Víťaz 17 turnajov ATP priznal, že obavy o Nadalovu chýbajúcu hernú prax nemá. Vrásky na čele mu spôsobuje niečo iné…

„Musíme počkať, zostáva málo času. Myslel som si, že by mohol chcieť odohrať pár zápasov v týždni pred Roland Garros. Ale nečakal som, že sa odhlási z Ríma,” hovoril Corretja pre Eurosport.

„Bol som prekvapený už aj keď odstúpil z Masters v Madride. Ale teraz všetci hovorili, že trénuje a všetko je s ním v poriadku. Ale znamená to, že potrebuje viac času.”

„Myslím si, že v niekoľkých zápasoch sa dokáže dostať do rytmu. O hernú prax sa nebojím, skôr o fyzickú kondíciu. Ako sa bude zotavovať po zápasoch? Nie z tohto zranenia. Ale z iných, ktoré môžu vzniknúť. Keď tak dlho nehral, môže sa stať čokoľvek. Dúfam, že sa stihne dobre pripraviť na turnaj, pretože ak odohrá dva – tri zápasy po dve – tri hodiny na Roland Garros… Určite sa vie pripraviť, je to Rafa,” dodal Corretja.

Nadal, ktorý už čoskoro oslávi svoje 37. narodeniny, v tejto sezóne odohral len štyri zápasy a z nich tri prehral. Na Australian Open utrpel v zápase druhého kola s Američanom McDonaldom zranenie v oblasti boku, ktoré sa neliečilo tak, ako naznačovali pôvodné prognózy. Nadal je už štyri mesiace bez súťažného tenisu a bude skutočne zaujímavé sledovať, v akej forme sa dokáže vrátiť na svoj najobľúbenejší turnaj.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − 6 =