Home Najdôležitejšie Čorič bez problémov získal vo finále Davis Cupu prvý bod pre Chorvátsko

Čorič bez problémov získal vo finále Davis Cupu prvý bod pre Chorvátsko

LILLE – Tenisti Chorvátska vedú vo finálovom dueli Davisovho pohára nad domácimi Francúzmi (antuka v hale) 1:0. Prvý bod zariadil Borna Čorič po víťazstve nad Jérémym Chardym po setoch 6:2, 7:5, 6:4.

Čorič sa v úvode ujal vedenia 4:0. Chardy znižoval dvoma servismi, ale na viac sa v prvom sete nezmohol. Chorvát premenil na podaní druhý setbal.

Druhé dejstvo bolo napriek šanciam na oboch stranách dlho bez brejkov. Čorič dokázal zlomiť podanie Chardyho v 11. geme a šiel do vedenia 6:5. Druhý set potom doservoval čistou hrou po priamom bode z podania.

V treťom sete šiel Čorič do brejku na 2:1. Na servise pokračoval v suverénnych výkonoch a nenechal domáceho tenistu ani pomyslieť na brejk. Na podaní premenil po priamom bode druhý mečbal.

• Čorič mal v jednej chvíli sériu pätnástich vyhraných bodov za sebou

Chorvátsko vedie vo finále 1:0. Druhý zápas o 16:45 rozohrajú Jo-Wilfried Tsonga a Marin Čilič.