Home Audio/video VIDEO Cori Gauffová: Chcela by som vyhrať aspoň 10 grandslamových titulov

VIDEO Cori Gauffová: Chcela by som vyhrať aspoň 10 grandslamových titulov

by Jaroslav Šípkar
Coco Gauffová, Melbourne, Australian Open 2024

Američanka Cori Gauffová na začiatku sezóny povzbudená triumfom na vlaňajšom US Open. Chcela by som vyhrať aspoň 10 grandslamových titulov, hovorí ambiciózne

Cori Gauffová bude patriť medzi najväčšie favoritky na zisk titulu na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open. Na jeseň minulého roku vyhrala svoj prvý grandslamový titul, keď ovládla domáci US Open. A výbornú formu ukazuje aj v úvode aktuálnej sezóny, v generálke na turnaji v Aucklande triumfovala.

“Celkovo som v Aucklande hrala skvelý tenis. Vo finále som mala šancu vyhrať prvý set, no prehrala som ho. Myslím, že to bol dobrý mentálny test. Dúfam, že sa to tu nestane, dúfam, že každý set set tu dokážem vyhrať. Myslím si, že to, že som odohrala taký ťažký zápas vo finále, mi dodalo sebavedomie,“ vrátila sa Cori Gauffová, ktorú cituje Tennis World USA.

V myšlienkach sa vrátila aj k najväčšiemu momentu svojej doterajšej kariéry – k triumfu na grandslamovom US Open. “Keď som išla do Číny, už som to pustila z hlavy. Potom sme počas mimosezónneho obdobia trochu oslavovali, pretože po US Open bolo všetko také rýchle. Teraz, keď sa chystám na ďalší grandslam, naozaj mi to pripadá ako veľmi dávno.”

19-ročná Američanka verí, že v New Yorku našla víťazný recept a z týchto skúseností dokáže čerpať aj v ďalších rokoch svojej kariéry. “Jediné, čo si z toho turnaja skúsim zapamätať, je spôsob, akým som vyhrala. Nebol to môj najlepší tenis. Bol to skôr mentálny oheň. Myslím si, že táto dôvera ma tento rok prenesie na Australian Open a pravdepodobne aj na ďalších grandslamoch počas zvyšku sezóny,“ hovorila Gauffová.

Ambiciózna Američanka prezradila svoj odvážny kariérny cieľ a tým je získať aspoň 10 grandslamových titulov. “Chcela by som dosiahnuť dvojciferné číslo. Je to pekné. Ale nie je tam žiadne číslo. Môže sa to zmeniť v závislosti od toho, ako pôjde moja kariéra. Momentálne by som povedala, že dvojciferné číslo by bolo fantastické.”Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + twenty =