Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP - Petr David Josek)

Americká jednotka nedala Schmiedlovej šancu: Súboj Slovenska s USA v Prahe rozhodne štvorhra

PRAHA – Slovenské tenistky hrajú vo svojom druhom zápase C-skupiny na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe s USA po dvojhrách nerozhodne 1:1.


O vyrovnávajúci bod pre americké farby sa v súboji tímových jednotiek postarala Danielle Collinsová, ktorá zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú v dvoch setoch 6:3 a 6:2. O víťazovi tak rozhodla záverečná štvorhra, v ktorej mali Slovenky nastúpiť s tandemom Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková.

Slovenky poslala v prvej dvojhre do vedenia v súboji s favorizovaným 18-násobným víťazom prestížnej tímovej súťaže Kužmová. So Shelby Rogersovou si poradila za 86 minút 6:4 a 6:4, keď v oboch setoch zvrátila nepriaznivé skóre 1:3. Slovenky po prehre v pondelkovom úvodnom dueli so Španielskom 1:2 potrebovali v utorok USA zdolať, aby sa udržali v hre o prienik do semifinále. Medzi elitné kvarteto sa prebojujú iba víťazi štyroch trojčlenných skupín.Tridsiata hráčka sveta Collinsová mala proti Schmiedlovej impozantný vstup do stretnutia, keď v prvých troch hrách stratila iba dve loptičky a bleskovo sa ujala vedenia 3:0. Náskok si potom držala až do koncovky dejstva, v ktorej premenila hneď svoj prvý setbal. Ani vstup do druhého setu nervózne pôsobiacej slovenskej hráčke nevyšiel, v „maratónskom“ prvom geme síce odvrátila tri brejkbaly Collinsovej, ten štvrtý však Američanka premenila. Reprezentantka USA na dvorci naďalej dominovala, súperku opätovne brejkla aj v tretej hre a hladký náskok 4:0 z rúk nepustila. Schmiedlová sa v celom zápase, ktorý trval 67 minút, nedostala ani k jedinej brejkbalovej príležitosti.

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP – Petr David Josek)

finálový turnaj Pohára Billy Jean-Kingovej:

C-skupina:

USA – SLOVENSKO 1:1 po dvojhrách
Shelby Rogersová – Viktória Kužmová 4:6, 4:6
Danielle Collinsová – Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:2

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Piatok 27. januára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví dvojica slovenských zástupcov. Jamrichová o deblový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 − seven =