Home Najdôležitejšie Coco Gauffová je najlepšia atlétka v histórii tenisu, tvrdí expert

Coco Gauffová je najlepšia atlétka v histórii tenisu, tvrdí expert

by Jaroslav Šípkar
Coco Gauffová, WTA Peking

Američanka Coco Gauffová je podľa bývalého tenistu a v súčasnosti televízneho experta Marka Petcheyho najlepšie atleticky pripravená zo všetkých hráčov v histórii tenisu.


Víťazku US Open Coco Gauffovú nazval bývalý britský tenista a v súčastnosti televízny analytik a komentátor Mark Petchey za najlepšie atleticky pripravenú tenistku v histórii.

“Bude na ostatných hráčkach ako sa postavia proti spôsobu, akým sa stavia k loptičke, najmä na forhendovej strane,” hovoril odborník v podcaste Inside-In.

“Neviem, nemyslím si, že sme v ženskom tenise videli lepšiu atlétku a to je niečo, čo bude problémom pre množstvo hráčok tam vonku a navyše tlak zmizne. Myslím si, že je to najlepšia atlétka, aká kedy hrala tenis,” chválil Petchey Coco Gauffovú a jej atletickú pripravenosť.

“Nemôžete mi povedať, že tenis, aj keď tu bola Steffi Grafová, o ktorej si myslím, že bola druhá najlepšia ženská tenisová atlétka všetkých čias, nemôžete mi povedať, že tento šport sa hral rovnakou rýchlosťou vtedy ako teraz,” dodal.

19-ročná Coco Gauffová je aktuálnou svetovou trojkou. Američanka je v životnej forme. Pred US Open vyhrala aj turnaje v Cincinnati či Washingtone. Víťazne začala aj tento týždeň v Pekingu, keď si v dvoch setoch poradila s Alexandrovovou. Coco Gauffová zaznamenala 13. víťazstvo v rade a 19. výhru z posledných 20 zápasov.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − 2 =