Home Audio/video Čo si pozrieť v období bez tenisu?

Čo si pozrieť v období bez tenisu?

by Dominika Mikušiaková

Tenisový kolotoč sa pre šírenie koronavírusu zastaví minimálne na šesť týždňov. Tenisoví fanúšikovia však ani v týchto časoch nemusia o obľúbený šport úplne prísť.

Obdobie, kedy by sa mali všetci zdržiavať prevažne doma, je ideálne na pripomenutie si najlepších zápasov rokov minulých. Oficiálne kanály tenisových turnajov a asociácií dnes ponúkajú množstvo obsahu, či už ide o celé zápasy alebo kvalitné zostrihy. Prinášame vám prehľad videí, ktorými si čas bez tenisu môžete skrátiť.

Z grandslamových turnajov ponúkajú kompletné zápasy na oficiálnych kanáloch Wimbledon a US Open. Na stránke Wimbledonu nájdete viaceré zápasy z minulého ročníka, chýbať nemôže epické finále medzi Federerom a Djokovičom či atraktívny súboj Nadala s Kyrgiosom. Kompletný zoznam videí z minulého ročníka nájdete na tomto linku. Wimbledon fanúšikom tiež ponúka viaceré kvalitné zápasy z minulosti, ktoré nájdete tu.

My odporúčame najmä finále Federera s Nadalom z roku 2007 a finále Federer Roddick z edície 2009. Okrem celých zápasov sú k dispozícii aj zostrihy pre pamätníkov, na ktorých si môžete pripomenúť rivality Borg/McEnroe, Navrátilová/Evertová a mnoho ďalších.Kanál US Open má v ponuke kompletné zápasy vybraných finále mužskej a ženskej dvojhry. Pripomenúť si môžete grandslamové víťazstvo Juana Martína del Potra z roku 2009, viacero triumfov Sereny Williamsovej, ale aj šokujúce talianske finále ženskej dvojhry z edície 2015. Zápasy nájdete tu a tu.

Australian Open síce celé zápasy neponúka, k dispozícii je však bohatý archív zostrihov. V sekcii AO Classics nájdete päťdesiat zostrihov z čerstvej aj dávnej minulosti. Najchudobnejšiu ponuku má z grandslamov Roland Garros. V sekcii RG Classics nájdete zostrihy zo štyroch zápasov. Finálový triumf Ostapenkovej či obrovský boj Murrayho s Wawrinkom z roku 2017 však sa zhliadnutie určite stoja.

Najbohatšiu ponuku kompletných zápasov má kanál WTA. Chýbajú tu síce zápasy z grandslamov, nájdete tu však takmer 50 záznamov z turnajov pod hlavičkou WTA. Ide o zápasy z ročníkov 2018, 2019 a 2020. V čase, kedy sa mal odohrávať prestížny turnaj v Indian Wells, si môžete pripomenúť napríklad minuloročné víťazstvo Andreescuovej.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 + 11 =