Home Najdôležitejšie Čo sa to s ním deje? Dánsky supertalent od senzačnej výhry s Tsitsipasom stále márne čaká na víťazstvo

Čo sa to s ním deje? Dánsky supertalent od senzačnej výhry s Tsitsipasom stále márne čaká na víťazstvo

by Majo Malinovský
Holger Rune

HAMBURG – Po zisku premiérového titulu v Mníchove, semifinále v Lyone a senzačnom osemfinálovom triumfe s Grékom Tsitsipasom na Roland Garros sa zdalo, že stále iba 19-ročný dánsky supertalent Holger Rune pôjde raketovo nahor, ale zdá sa, že také jednoduché to nebude.


Práve veľké grandslamové víťazstvo na parížskom Roland Garros nad vysoko favorizovaným Tsitsipasom malo mladíkovi z Dánska dodať veľké množstvo sebavedomia, ale od tohto veľkolepého triumfu sa Rune začal neskutočne trápiť.

Po očakávanej štvrťfinálovej prehre v severskom derby s neskorším finalistom Ruudom uhral na trávnatých podujatiach v Halle, Eastbourne a grandslamovom Wimbledone jediný set a ďalej sa trápi aj po prechode na obľúbenú antuku.Po minulotýždňovom prekvapivom konci hneď na úvodnej prekážke domácom Hueslerovi v Gstaade, neuspel ani dnes na prestížnom podujatí v Hamburgu, kde proti Holanďanovi Tallonovi Griekspoorovi opäť neuhral ani set a za hodinu aj 57 minút súperovi podľahol 6:7, 5:7. Pre Runeho, ktorý je aktuálne 27. hráčom sveta (jeho rebríčkové maximum) to bola už šiesta prehra po sebe.

Zdroj: ts

Podobné články

Leave a Comment

five + twelve =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy