Home Najdôležitejšie Čo Paríž dal, čo vzal: Vlaňajší finalista spadne do 3. stovky rebríčka, Azarenková sa po materskej trápi

by Jana Sedláková

PARÍŽ – V Paríži máme za sebou 2. hrací deň, ktorým pokračovalo úvodné kolo Roland Garros. Z mužského „pavúka“ vypadol vlaňajší finalista, ktorý sa prepadne v renkingu o viac ako dvesto miest. Zaujímavé výsledky zaznamenali aj ženy.

Muži:

Úspešný vstup do turnaja zaznamenal Novak Djokovič. Turnajová dvadsiatka zdolala brazílskeho kvalifikanta Rogéria Dutru Silvu. Nakopil o niečo viac nevynútených chýb, no nastrieľal aj viac víťazných úderov. Zvíťazil po setoch 6:3, 6:4, 6:4. Na druhé kolo sa mu rysoval zaujímavý súboj s Davidom Ferrerom, no všetko je inak.

David Ferrer už má najhviezdnejšie roky za sebou. Napriek tomu bol skúsený Španiel favoritom v súboji proti krajanovi Jaumemu Munarovi. Dvadsaťjednaročný tenista hral na grandslamoch a na okruhu ATP iba tri zápasy v hlavnej súťaži a všetky prehral. Ferrer prvé dva sety vyhral, mladý tenista tak musel otáčať z 0:2. Bol to jeho prvý päťsetový zápas. Nakoniec sa tešil po výsledku 3:6, 3:6, 7:6(3), 7:6(4), 7:5.

Šampión zo sezóny 2015 a vlaňajší finalista Stan Wawrinka sa boril so zdravotnými problémami. Práve preto v rebríčku poklesol a nasadený bol až na 23. mieste. V piatich setoch však nestačil na španielskeho veterána Giullerma Garcíu-Lópeza. Skončil po setoch 2:6, 6:3, 6:4, 6:7(5), 3:6. Keďže obhajoval obrovskú porciu bodov, v onlajn renkingu klesol až na 257. miesto.

Rakúsky spolufavorit turnaja Dominic Thiem hladko postúpil cez Iľju Ivašku z Bieloruka po setoch 6:2, 6:4, 6:1. Dominoval na víťazné údery, mal aj menej nevynútených chýb. V ďalšom kole sa stretne s gréckym mladíkom Stefanosom Tsitsipasom.

Ďalej pokračuje aj Borna Čorič, ktorý ako nenasadený tenista zdolal turnajovú 22-ku Philippa Kohlschreibera z Nemecka po setoch 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Rafael Nadal bude stretnutie s Talianom Simonem Bolellim dohrávať zajtra, keďže za stavu 6:4, 6:3, 0:3 pre obhajcu titulu ho prerušil dážď.

Naj druhého hracieho dňa:

• Najdlhší zápas: 4 hodiny 15 minút – Jaume Munar porazil Davida Ferrera 3:6, 3:6, 7:6 (3), 7:6 (4), 7:5.
  • Najkratší zápas: (bez skreču) 1 hodina 26 minút – Richard Gasquet porazil Andreasa Seppiho 6:0, 6:2, 6:2

Ženy:

Náročný vstup do turnaja zvládla česká turnajová osmička Petra Kvitová. Paraguajčanku Véronicu Cepedeovú-Roygovú zdolala po viac ako dvoch hodinách 3:6, 6:1, 7:5.

Úspešne prešla prvým kolom Caroline Wozniacka, ktorá zdolala hrdinku z turnaja v Miami Danielle Collinsovú 7:6(2), 6:1.

Kristina Mladenovičová ako 29. nasadená pred domácim publikom podľahla vo vyrovnanom dueli Nemke Andrei Petkovičovej 6:7(10), 2:6.

Nečakane sa už v 1. kole lúči aj Viktoria Azarenková. Tá môže po vyhratom súdnom procese o syna slobodne cestovať, no formu spred materskej dovolenky zatiaľ stále hľadá. Češke Kateřine Siniakovej podľahla po setoch 5:7, 5:7.

Turnajová devätnástka Slovenka Magdaléna Rybáriková vstúpila do diania v Paríži presvedčivým víťazstvom. V súboji s thajskou tenistkou Luksikou Kumkhumovou nastrieľala 5 es a chybovala výrazne menej ako súperka. Ako jedna z mála súperke nadelila „kanára“. Zvíťazila za 1 hodinu a 10 minút 6:3, 6:0.

Maria Šarapovová sa na kurt nedostala, keďže do diania v Paríži zasiahol dážď. Stretnutie proti Holanďanke Richel Hogenkampovej tak bude hrať v utorok doobeda.

• Najdlhší zápas: 3 hodiny 10 minút – Alexandra Dulgheruová porazila Christinu McHaleovú 5:7, 7:6 (5), 6:3
  • Najkratší zápas: 42 minút – Carla Suárezová Navarrová porazila Anu Konjuhovú 6:0, 6:1