Home Správy Čo New York dal, čo vzal: Jubileum Bartyovej, viaceré míľniky Federera

Čo New York dal, čo vzal: Jubileum Bartyovej, viaceré míľniky Federera

NEW YORK – V tretí hrací deň sa kvôli dažďu odohralo len zopár stretnutí pod strechou. Štvrtkový program tak bude kvôli tomuto zdržaniu poriadne nabitý. Aj tak sme sa však dočkali zaujímavých zápasov.

Ženy:

Po tom, čo Serena Williamsová (8.) doslova deklasovala v prvom kole päťnásobnú grandslamovú víťazku Mariu Šarapovovú, v druhom sa poriadne zapotila proti 17-ročnej Catherine McNallyovej. Nakoniec ale ťažkú skúšku ustála, hoci prehrala úvodný set a postupuje po výsledku 5:7, 6:3, 6:1.

Serena má však proti tínedžerkám skvelú bilanciu. Na US Open s nimi dokonca nikdy neprehrala. V kompletne odohranom zápase tínedžerke celkovo podľahla naposledy v roku 2015 na Rogers Cupe, bola to vtedy Belinda Benčičová.

Tento rok sa už po druhý raz stalo, že by sa Elina Svitolinová (5.) a Venus Williamsová stretli hneď na začiatku turnaja. Na Roland Garros to bolo v prvom kole, teraz v druhom. Podobne ako v Paríži, aj teraz z kurtu jasne ako víťazka odchádzala Ukrajinka po setoch 6:4, 6:4. Je zaujímavé, že v Paríži to bolo po výsledku 6:3, 6:3.

Bezproblémovú cestu do tretieho kola mala Karolína Plíšková (3.), ktorá zdolala Gruzínku Mariam Bolkvadzeovú 6:1, 6:4. Zápas dobre ustála Madison Keysová a postupuje v súboji s Ču Lin po setoch 6:4, 6:1.

Ashleigh Bartyová (2.) sa najmä v závere zápasu s domácou Lauren Davisovou poriadne zapotila, ale zvládla ho uzavrieť a postupuje po setoch 6:2, 7:6(2). Austrálčanka tak dosiahla na svoje 30. grandslamové víťazstvo v kariére.

Tretí hrací deň v číslach:

• dvojsetové zápasy: 4
  • trojsetové zápasy: 1
  • najdlhší zápas: 2 hodiny 3 minúty (Ashleigh Bartyová vs Lauren Davisová)
  • najkratší zápas: 1 hodina 6 minút (Karolína Plíšková vs Mariam Bolkvadzeová)

Muži:

Roger Federer (3.) zdolal Damira Džumhura 3:6, 6:2, 6:2, 6:4. Posunul sa tak k bilancii 19:0 v zápasoch druhých kôl na US Open. Zároveň však po tom, čo prišiel o set aj v prvom kole si pripísal jeden menej lichotivý míľnik. Nikdy predtým sa mu nestalo, aby prišiel v prvom aj v druhom kole v New Yorku o set. Odohral tiež svoj stý zápas na US Open v kariére.

Ľudia spravujúci sociálne siete pre ATP tak okamžite začali po týchto výsledkoch pátrať v štatistikách. Ešte nikdy sa nestalo, že by US Open vyhral hráč, ktorý v prvom aj v druhom kole prehral prvý set.

Naopak, bez straty setu postupuje obhajca titulu Novak Djokovič, ktorý zdolal Juana Ignacia Londera 6:4, 7:6(3), 6:1. Srb dosiahol na svoje jubilejné 40. víťazstvo v tejto sezóne.

Na kurt ani nemusel nastúpiť Grigor Dimitrov, ktorému odstúpil Borna Čorič (12.).

Ďalej postupuje aj Kei Nišikori (7.), ktorý zdolal Bradleyho Klahna 6:2, 4:6, 6:3, 7:5. Kvalifikant Dominik Köpfer je zas už v treťom kole po tom, čo si v druhom poradil s premožiteľom Fabia Fogniniho Reillym Opelkom 6:4, 6:4, 7:6(2).