Home Najdôležitejšie Čo Londýn dal, čo vzal: Radostné chvíle na Slovensku a v Česku, zranenie Djokoviča

Čo Londýn dal, čo vzal: Radostné chvíle na Slovensku a v Česku, zranenie Djokoviča

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Na Wimbledone sa dnes skompletizoval zoznam mužských štvrťfinalistov a ženských semifinalistiek. Celý svet zároveň netrpezlivo čakal, kto sa stane novou svetovou jednotkou.

Muži:

V mužskej časti dnes bojovali o štvrťfinále len Novak Djokovič (2.) a Adrian Mannarino. Tí sa včera po zvláštnom rozhodnutí organizátorov nedostali na voľný Centrálny kurt. Srb zdolal Francúza v troch setoch 6:2, 7:6(5), 6:4. Napriek tomu sa po premenenom mečbale príliš neradoval. Viditeľne ho trápili problémy so zraneným pravým ramenom, ktoré si nechal aj ošetriť. Zajtra to tak môže mať vo štvrťfinále viac než ťažké.

Wimbledon 2017 – štvrťfinále:

(1) Andy Murray – (24) Sam Querrey

(7) Marin Čilič – (16) Gilles Müller

(3) Roger Federer – (6) Miloš Raonič

(2) Novak Djokovič – (11) Tomáš Berdych

Ženy:

Dámska časť bola nabitá kompletným štvrťfinálovým programom.

Patriotisticky začneme pri Magdaléne Rybárikovej. Aj v rámci celosvetového merítka ju môžeme označiť za senzáciu turnaja. Dnes si po výsledku 6:3, 6:3 vychutnala Američanku CoCo Vandeweghovú (24.). Dokonale ju zdeptala. Newyorská rodáčka sa tak v závere nevyhla ani konfrontácii s rozhodkyňou, keď žiadala opakovanie výmeny, ktorá bola prisúdená Magde. Kamery odhalili, že rozhodnutie empajrovej bolo správne, keďže nesprávne videný aut bol zahlásený dávno po tom, čo poslala americká bombardérka svoj forhend do siete. „Skutočne tomu nemôžem uveriť,“ zneli najvýstižnejšie pozápasové slová našej tenistky.

Hviezdne momenty sleduje Londýn aj v podaní Garbine Muguruzovej (14.). Španielska finalistka zo sezóny 2015 dnes zdolala Rusku Svetlanu Kuznecovovú (7.) s prehľadom 6:3, 6:4. V zápase nestratila ani raz podanie! Ruská veteránka hrala medzi najlepšou osmičkou po 10 rokoch, no osobné maximum si nevylepšila.

Bitku generácií dnes zviedli 20-ročná Jelena Ostapenková (13.) s 37-ročnou Venus Williamsovou (10.). Americká veteránka zúročila svoje skúsenosti a Lotyšku porazila v dvoch setoch 6:3, 7:5. Naďalej tak sníva pri jubilejnej 20. účasti o 6. singlovom titule z All England Clubu. Vo veku 37 rokov takto úradovala naposledy Martina Navrátilová, ktorá skončila v sezóne 1994 až vo finále. Venus tak má o motiváciu postarané.

Centrálny kurt sledoval aj bitku Simony Halepovej (2.) s Johannou Kontovou (6.). Rumunka siahala na post svetovej jednotky, no domáca hviezda jej radosť nedopriala. Zvíťazila vo fantastickej bitke útoku s obranou 6:7(2), 7:6(5), 6:4 a celý Londýn je vo vytržení. Poslednou britskou semifinalistkou totiž bola ešte v roku 1978 Virginia Wadeová. Tento výsledok potešil aj českých fanúšikov tenisu. Vďaka nemu sa totiž v pondelok stane svetovou jednotkou Karolína Plíšková.

Naj ôsmeho hracieho dňa:

najviac es: Venus Williamsová (8)

najviac dvojchýb: CoCo Vandeweghová (7)

najviac víťazných úderov: Johanna Kontová (48)

najviac nevynútených chýb: Johanna Kontová (36)

najmenej nevynútených chýb: Magdaléna Rybáriková (8)

Wimbledon 2017 – semifinále:

(14) Garbine Muguruzová – Magdaléna Rybáriková

(6) Johanna Kontová – (10) Venus Williamsová

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 + 11 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy